"Війна ще не всіх вилікувала". У військовій прокуратурі відреагували на заяву Рябошапки про ймовірну ліквідацію відомства

Військові прокурори притягнули до кримінальної відповідальності за ведення агресивної війни 263 осіб
Фото: Військова прокуратура Південного регіону України / Facebook

У заступника керівника Офісу президента Руслана Рябошапки "поверхове уявлення" про роботу військової прокуратури України. Заяву колективу відомства опубліковано на сторінці Генеральної прокуратури у Facebook.

"Уважаємо неприйнятними заяви щодо непотрібності військової прокуратури, які обумовлені поверховим уявленням про її діяльність. Сподіваємося, що чергові реформи будуть конструктивними й обдуманими, позбавленими чиїхось замовлень, упакованих у реформаторську обгортку з бантиком. Війна ще не всіх вилікувала", – ідеться в повідомленні.

У відомстві заявили, що чисельність військових прокурорів становить 6% від загальної кількості прокурорів, водночас 75% обвинувальних актів щодо злочинів відповідної підслідності передано до суду саме військовими прокурорами.

"Щоденно військові прокурори в середньому затримували двох-трьох осіб, проводили вісім-дев'ять обшуків і 13 "виїмок", допитували 120 осіб, відшкодовували 250 тис. грн, направляли до суду 17 обвинувальних актів", – підкреслили у військовій прокуратурі.

У відомстві додали, що із 2014 року військові прокурори притягнули до кримінальної відповідальності за ведення агресивної війни 263 людини, серед яких 68 громадян РФ (із них 21 чиновник, 18 генералів та адміралів, 18 суддів РФ). Установили 160 місць незаконного утримування полонених військовослужбовців ЗСУ та цивільних, допитали 1800 постраждалих, яких незаконно утримували і катували бойовики на Донбасі. Передали в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду понад 1000 сторінок доказів російської агресії, спрямували в суд 1300 обвинувальних актів щодо корупційних злочинів тощо.

6 серпня Рябошапка заявив, що не бачить необхідності в існуванні військової прокуратури.

Військова прокуратура є структурним підрозділом Генеральної прокуратури України. Вона займається наглядом за виконанням законів у Збройних силах України, Державній прикордонній службі, Нацгвардії, Військовій службі правопорядку ЗСУ, СБУ та інших військових формуваннях.

Наразі Генпрокуратуру очолює Юрій Луценко. 21 липня президент України Володимир Зеленський заявив, що Луценко "точно" не буде генпрокурором України.

23 липня президент назвав Рябошапку "крутим фахівцем" і одним із кандидатів на посаду глави Генпрокуратури.

Рябошапка сказав, що оцінює свої шанси очолити Генеральну прокуратуру України як 50%.