Вимагають усунути від засідань. "Європейська солідарність" заявила про те, що Мотовиловець підняв руку на Іонову

"Європейська солідарність" вимагає, щоб Мотовиловець попросив вибачення в Іонової
Фото: Mariya Ionova / Facebook

Під час бійки у Верховній Раді депутат від фракції "Слуга народу" Андрій Мотовиловець застосував силу проти колеги з "Європейської солідарності" Марії Іонової, про це заявила партія ЄС.

У Верховній Раді під час обговорення законопроєкту №3734 про вступ дітей з окупованих територій до вишів України без зовнішнього незалежного оцінювання виникла бійка, під час якої від "агресивної поведінки депутата Андрія Мотовиловця" постраждала депутатка від "Європейської солідарності" Марія Іонова, про це заявила пресслужба партії ЄС 3 липня.

У заяві зазначено, що Мотовиловець підняв руку на Іонову.

"Попри заклик "Європейської солідарності" та звернення голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, представник монобільшості не знайшов у собі мужності принести вибачення за свою ганебну поведінку. Очевидно, що приниження своїх жінок-депутаток, яке спостерігала вся країна з Миколаєва, – це ще не дно", – ідеться в повідомленні.

Фракція вимагає від Мотовиловця вибачень за застосування фізичної сили щодо Іонової, а також просить винести на розгляд регламентного комітету парламенту питання про усунення депутата від участі в засіданнях на два-три тижні.

Народна депутатка від фракції ЄС Ірина Геращенко під час засідання ВР зазначила, що її колегу Іонову випадково штовхнули, вона звернулася до спікера парламенту Дмитра Разумкова.

"Це непристойно у стінах парламенту. Буде правильно, якщо депутат, який знає, кого з наших колег він штовхнув, підійде і попросить вибачення", – сказала Геращенко.

Разумков попросив вибачення в Іонової і від себе, і від депутатського корпусу.

"Людина, яка зачепила, я думаю, це було не навмисно, їй теж варто підійти і попросити вибачення", – зазначив Разумков.

На позачерговому засіданні 3 липня Верховна Рада зі скандалом ухвалила закон, яким звільнила абітурієнтів з окупованих територій Донбасу та Криму від необхідності проходити зовнішнє незалежне оцінювання для вступу у виші.

Під час обговорення законопроєкту виник скандал. Фракція "Європейська солідарність" закликала ухвалити законопроєкт у першому читанні. Народна депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко заявила, що пільги для вступу потрібно ввести також для дітей загиблих на Донбасі військовослужбовців, і дорікнула "Слузі народу", що замість того, щоб ухвалити законопроєкт №3734, цілий тиждень вони наполягали на розгляді законопроєкту про легалізацію азартних ігор.