"Витік відбувався з управління Держохорони". Матіос заявив, що слідство встановило 11 причетних до секс-скандалу за участю Варченко
Син заступника Державного бюро розслідувань України Ольги Варченко зазнав цькування в школі після публікацій про нібито домагання його батька, заступника начальника відділу департаменту захисту економіки Нацполіції Олександра Варченка, до студентки Наталії Бурейко, заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.
Політтехнолог Олександр Петров і блогер Олександр Барабошко скористалися закритою інформацією під час організації "секс-скандалу" за участю заступника начальника відділу департаменту захисту економіки Нацполіції України, чоловіка заступника голови Держбюро розслідувань Ольги Варченко, водночас витік стався з управління Державної охорони. Про це в інтерв'ю "Стране", опублікованому 10 грудня, заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.
"Стосовно цих двох осіб. Так трапилося, абсолютно випадково, що, розслідуючи кримінальне провадження про витік і торгівлю інформацією закритого характеру з усіх, які є можливі в державі правоохоронних баз... а витік цієї інформації, як би я не хотів утаємничити, але це рано чи пізно стане надбанням громадськості, відбувався з управління Державної охорони – це структура правоохоронна військова, яка забезпечує безпеку, охорону та супровід державної влади та перших осіб держави... Розслідуючи факти витоку цієї інформації, шляхом дуже копіткої роботи слідчих... військові прокурори фактично за 10 днів установили всіх 11 причетних до так званого "секс-скандалу", – розповів Матіос.
За його словами, син першого заступника Державного бюро розслідувань Ольги Варченко зазнав цькування в школі "три дні поспіль після вкидання інформації про нібито домагання" його батька, заступника начальника відділу департаменту захисту економіки Нацполіції Олександра Варченка, до студентки Наталії Бурейко, що є "абсолютною неправдою".
"Це підлість... Петров і вся гоп-компанія, яка обґрунтовано підозрюється, є достеменні докази їхньої діяльності про те, що вони за гроші своїх замовників... скористалися цим... сервісом... Ми не говоримо про пранки. Ми говоримо про втручання в приватне життя шляхом купівлі закритої інформації та її використання для впливу на діяльність державних діячів", – продовжив Матіос.
7 листопада у Facebook почав поширюватися пост студентки Наталії Бурейко, де вона скаржилася на погрози з боку Варченка, із яким, за її словами, була знайома віртуально. Співрозмовник, що називав себе впливовим співробітником правоохоронних органів, писав, що у разі відмови дівчини від інтиму у неї та у її родичів можуть виникнути проблеми.
Варченко заявив, що на його родину почалася інформаційна атака і що хакери створили підроблений акаунт із його фото. Дружина поліцейського Ольга, заступник голови ДБР, припустила, що справжньою метою провокаторів є вона.
Нацполіція почала перевіряти, чи причетний її співробітник до сексуальних домагань, а прокуратура відкрила кримінальне провадження та передала його до СБУ.
8 листопада Бурейко опублікувала пост із вибаченнями: "Я не мала жодних підстав вважати, що мені погрожував саме Олександр Варченко, а не хтось інший", – написала вона.
29 листопада правоохоронці затримали в межах цієї справи політтехнолога Володимира Петрова. У провадженні також фігурують блогери Василь Крутчак і Барабошко, у яких відбулися обшуки.
За інформацією Telegram-каналу Newsroom, який ведуть українські журналісти Тетяна Ніколаєнко і Оксана Денисова, Петров організував скандал "на замовлення кількох впливових чоловіків".
Бурейко повідомила виданню, що за використання її акаунта у Facebook їй обіцяли заплатити 1500 грн, але грошей вона не отримала.
30 листопада Печерський районний суд Києва заарештував Барабошка з альтернативою застави 3 млн грн. Заставу за Барабошка внесли. Петрова відправили під цілодобовий домашній арешт.