Журналіст Кальченко: Військова прокуратура робить вигляд, що підозрює Петрова в дискредитації подружжя Варченків
У Державному бюро розслідувань іде боротьба між директором Романом Трубою і його заступником Ольгою Варченко, пише журналіст Олександр Кальченко на сайті "112 Україна". Він уважає, що політтехнолог Володимир Петров, який став фігурантом справи про секс-скандал із чоловіком Варченко, натякав на свою причетність до цього скандалу, щоб його помітили, і зрештою опинився "у потрібному (але не для нього) місці".
Справа політтехнолога Володимира Петрова – це наслідок боротьби за вплив у новоствореному Державному бюро розслідувань (ДБР) між заступником керівника відомства Ольгою Варченко та главою органу Романом Трубою, пише журналіст Олександр Кальченко у статті "А варчик просто відкривався" на сайті "112 Україна".
Він уважає, що Варченко було вигідно запустити фейк, щоб зімітувати атаку на неї та її родину.
"Як відомо, сьогодні у ДБР іде велика рубка. З'ясовуюється, який уклад буде у відомстві – матріархат чи патріархат. Глава бюро Роман Труба як людина патерналістська зацікавлений в останньому. А ось Ольга Олександрівна як прогресивна українська жінка – звичайно ж, у першому. Обстановка загострилася після відмови Труби призначати 27 керівників органу, які, з одного боку, чесно перемогли у конкурсі, а з іншого боку, про чесну перемогу та імена чесних переможців було відомо у ЗМІ за кілька днів до власне оголошення результатів чесного голосування. А результати дослідження на поліграфі чесних конкурсантів комісія на всяк випадок знищила", – пише Кальченко.
Автор зазначає, що Петров свідомо вибудовував собі скандальний імідж і на професійних зустрічах жартома натякав на те, що він причетний до скандалу за участю чоловіка Варченко.
"Проблема тільки в тому, що Петров – це Борат від політтехнології. А не Штірліц і не Макіавеллі. І, якщо він працював на опозиційного політика, це не означає, що він ним став. На Куклачова теж працювало багато котів, але жоден із них не став Куклачовим. Принаймні поки що. Петров – простий і безглуздий хлопець, який опинився в потрібному (але не для нього) місці і в потрібний час зі своїм "сільським" гумором і такими ж звичками за власним промоушеном", – переконаний журналіст.
Він нагадав, що ситуація у бюро загострилася, коли Труба ухвалив рішення про скасування призначення 27 кандидатів на посади у ДБР.
"Ользі Олександрівні та тим, хто вище, всі ці проблеми з пропускною здатністю Труби дуже не сподобалися. Були подані позови про незаконність його перебування на посаді і зроблені заяви, що не призначати 27 корупціонерів – це корупція, і багато ще всього. Але було ясно, що все це – тільки квіточки, а ягідки будуть попереду, бо бюро повинно було почати роботу і відкривати перші розслідування", – упевнений Кальченко.
Автор пише, що Варченко намагається відволікти увагу від своєї діяльності і доходів своєї сім'ї.
"Усе-таки від яких конкретно хвороб хотіла собі зробити щеплення Ольга Варченко? Симптомів не так мало. Це, як кажуть, фіктивне розлучення з чоловіком, щоб він міг безкоштовно отримати квартиру у відомчому будинку. Це і автопарк, оновлюваний із вражаючою швидкістю", – підкреслює він у статті.
Кальченко також зазначає, що справою займається військова прокуратура.
"У цій історії про мудру жінку і дурного піарника не роз'яснені ще два питання: чому цією справою, а не військовими злочинами займається військова прокуратура, глава якої [Анатолій] Матіос так хотів стати директором ДБР?" – заявив журналіст.
Печерський районний суд Києва обрав 30 листопада для політтехнолога Володимира Петрова запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Його підозрюють в організації секс-скандалу за участю силовиків: студентка Наталія Бурейко спочатку поскаржилася на погрози й домагання з боку Олександра Варченка – заступника начальника відділу департаменту захисту економіки Нацполіції і чоловіка заступника Держбюро розслідувань Ольги Варченко, а пізніше опублікувала пост із вибаченнями.
12 листопада Петров у Facebook написав, що після скандалу "ДБР можна закривати". За його словами, ДБР – "чергова мусорська контора, створена під суто мусорське свавілля, але вже під новою вивіскою".
Варченко заявив, що на його родину почалася інформаційна атака і що хакери створили підроблений акаунт із його фото. Ольга Варченко припустила, що справжньою метою провокаторів є вона.
29 листопада правоохоронці затримали Петрова. У справі також фігурують два блогери – Василь Крутчак і Олександр Барабошко. 30 листопада суд заарештував Барабошка до 29 січня.
За інформацією Telegram-каналу Newsroom, який ведуть українські журналісти Тетяна Ніколаєнко та Оксана Денисова, Петров організував скандал "на замовлення кількох впливових чоловіків". Бурейко повідомила, що за використання її акаунта у Facebook їй обіцяли заплатити 1500 грн, але грошей вона не отримала.
За словами адвоката Клима Веремійчука, його підзахисний Петров заявив, що не має до скандалу жодного стосунку. "Як із цією справою пов'язаний Петров, невідомо. Сам Петров пов'язує те, що відбувається, з його журналістською діяльністю, а саме – висвітленням ситуації навколо ДБР, а також із розслідуванням стосовно глави МВС Арсена Авакова", – сказав Веремійчук.