Волох: Навіщо взагалі вдавати із себе дебілів, запитуючи, куди поділися гроші Онищенка? Тим більше це не його гроші
Кошти компанії Quickpace Limited, яку в НАБУ пов'язують із нардепом-утікачем Олександром Онищенком, нікуди не зникали і містяться у державному бюджеті України, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" блогер і активіст Карл Волох.
Заява Національного антикорупційного бюро України про зникнення з "Ощадбанку" коштів компанії Quickpace Limited, яку НАБУ пов'язують із нардепом-утікачем Олександром Онищенком, не відповідає дійсності, позаяк ці гроші було переведено на рахунки Держказначейства. Про це у коментарі виданню "ГОРДОН" заявив блогер і активіст Карл Волох.
"Рішення суду про конфіскацію цих грошей є. Про нього відомо. На сайті ГПУ є копія листа з Держказначейства про те, що гроші розміщено на його рахунках. Також потрібно розуміти, що це не гроші Онищенка. Він купив частину державних цінних паперів, заарештованих у 2014 році Генпрокуратурою з огляду на те, що вони належали злочинному угрупованню Януковича (екс-президент України Віктор Янукович. – "ГОРДОН"). Тобто Онищенко купив ці цінні папери, коли їх уже було заарештовано. Настав час погашення, і казначейство це зробило. Як наслідок, папери перетворилися на гроші. Але як ми пам'ятаємо, ці цінні папери було арештовано. І відповідно, ці гроші потрапили під спецконфіскацію", – зазначив Волох.
За його словами, Онищенко був упевнений, що цінних паперів у нього не конфіскують.
"Той факт, що ці цінні папери було заарештовано, за кордоном нічого не змінює. Для прикладу, Онищенко міг продати їх у Панамі. І хто б йому завадив там це зробити? Панама ж не виконує рішень ГПУ. Коли Онищенко купував ці папери, він був упевнений у своїх лобістах у парламенті. Він уважав, що конфіскації вдасться уникнути. Тому Онищенко і купив цінні папери, та ще й із дисконтом 80%. До того ж він не приховував цього. Узагалі конфіскувати гроші досить складно. Адже їх важко прив'язати до конкретних людей. Ідеться ж про офшорні компанії з купою "прокладок". Найімовірніше, ці гроші вкрадено у "Нафтогазі", відмиті за кордоном, після чого їх повернули в Україну, де вклали у цінні папери. І ось як їх тепер прив'язати до злочину?" – наголосив співрозмовник.
Він акцентував на тому, що суд виніс рішення про конфіскацію коштів після того, як генпрокурор Юрій Луценко надав докази їх зв'язку зі злочинною групою бізнесмена-втікача Сергія Курченка.
"Якимось дивом Луценку вдалося прив'язати ці гроші до організованої злочинної групи Курченка. Тобто з'явилися докази. І тоді суд ухвалив рішення про проведення спецконфіскації. Й одразу ж почалися спроби компрометації цієї справи. Але всім добре відомо, на що були витрачено ці кошти. І дуже дивно, коли детективи НАБУ запитують, куди поділися ці гроші. Вони майже всі вже погашені. Там залишалося приблизно $200 млн із $1,5 млрд. Гроші пішли на різні програми. Навіщо взагалі вдавати із себе дебілів, запитуючи, куди поділися гроші Онищенка? До того ж це не його гроші. Може, лише формально. Усім відомо, де ці гроші – в бюджеті України. А НАБУ працює за конкретними замовленнями. Це вже не вперше таке", – резюмував Волох.
8 листопада у НАБУ заявили, що підозрюють співробітників "Ощадбанку" у зникненні $156,8 млн і 218,1 тис. грн, що належали компанії Quickpace Limited. Кошти було заарештовано 24 травня 2016 року у межах розслідування "газової справи".
Онищенко у відповідь заявив, що ці кошти було арештовано у 2014 році у межах справи про спецконфіскацію коштів Януковича. За словами Онищенка, до цих грошей він стосунку не має.
В "Ощадбанку" і Генпрокуратурі спростували зникнення коштів компанії, пов'язаної з нардепом Онищенко. Гроші є на рахунках Держказначейства України, повідомили в ГПУ.
За словами Луценка, "Ощадбанк" чесно виконав рішення про спецконфіскацію.