"Вони намагалися мене трахнути". Болтон написав у мемуарах, що Трамп постійно вживав слово fuck, говорячи про Україну
Під час наради 23 травня 2019 року президент США Дональд Трамп постійно матюкався, говорячи про Україну, і категорично не погоджувався на візит президента Володимира Зеленського. Про це розповів у мемуарах ексрадник глави Білого дому Джон Болтон.
Президент США Дональд Трамп нецензурно лаявся, говорячи про Україну. Про це у своїх мемуарах The Room Where It Happened ("Кімната, де це сталося") написав колишній радник президента з національної безпеки Джон Болтон.
Книга вийшла у друк 23 червня, її уривки доступні в Google.
23 травня 2019 року Трамп у Вашингтоні спілкувався з членами делегації США, які повернулися з Києва з інавгурації президента Володимира Зеленського: міністром енергетики Ріком Перрі, послом США в Євросоюзі Гордоном Сондлендом, спецпредставником Держдепартаменту Куртом Волкером і сенатором Роном Джонсоном. Про зміст розмови Болтон дізнався від свого помічника Чарльза Куппермана.
"Це було щось. Трамп говорив: "Я не хочу, трясця його матері, вести справи з Україною! Вони, бл...дь, атакували мене, і я навіть не розумію за що. Запитайте Джо Ді Дженову (колишній федеральний прокурор. – "ГОРДОН"), він знає. Вони намагалися мене трахнути. Вони корумповані. Я, трясця його матері, не з ними", – стверджує автор мемуарів.
Волкер нібито спробував перевести розмову на тему актуальної ситуації в Україні, але Трамп обірвав його: "Мене це не їб...!"
Перрі попросив у президента 90 днів на налагодження контактів із новою українською владою. Це викликало новий спалах гніву: "Україна намагалася мене прибрати. Я, бл...дь, не зацікавлений допомагати їм".
Трамп заявив, що Зеленський має знати, що в Білому домі думають про його країну. Врешті-решт він доручив Перрі займатися українською темою, але додав, що не хоче приймати новообраного президента України.
Загалом під час наради Трамп сім разів вжив слово fuck, не рахуючи інших нецензурних слів. Болтон пише, що глава Білого дому був переконаний у тому, що Україна допомагала 2016 року його конкурентці Гілларі Клінтон, а 2020-го виступить на підтримку ймовірного кандидата у президенти від демократів Джо Байдена.
16 червня адміністрація Трампа подала судовий позов проти Болтона, вимагаючи заборонити друк мемуарів, оскільки вони "рясніють таємною інформацією". Глава Білого дому пригрозив колишньому раднику "дуже серйозними кримінальними проблемами", якщо книгу таки буде опубліковано. Федеральний суд округу Колумбія відмовив адміністрації президента у вимозі заборонити вихід книги колишнього радника.
2019 року особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані заявив, нібито має докази того, що українські політики намагалися вплинути на результати виборів президента США 2016 року.
Комітет Сенату США з розвідки не виявив доказів втручання України у президентську кампанію. В американській розвідці вважали, що із 2017 року Росія поширювала конспіративні теорії, щоб переконати США в тому, що не Москва, а Київ відповідальний за зломи сервера національного комітету Демократичної партії та інші спроби втручання у вибори, писала The New York Times.
Інавгурація Зеленського відбулася 20 травня 2019 року. У Києві чекали, що на неї приїде віцепрезидент Майк Пенс, однак список членів делегації очолив Перрі. Як випливало з розсекреченої 26 вересня скарги американського розвідника, Трамп особисто розпорядився, щоб Пенс не їздив в Україну.