Із Twitter видалили дані, які свідчили про втручання РФ у вибори президента США – Politico
Джерела Politico повідомляють, що частину даних у Twitter, які доводять втручання РФ в американські вибори 2016 року, видалила сама компанія у межах власної політики конфіденційності.
Значну частину збережених у Twitter даних, які могли б допомогти у розслідуванні втручання Росії у президентські вибори 2016 року у США, "втрачено назавжди". Про це з посиланням на аналітиків кібербезпеки, а також чинних і колишніх чиновників пише Politico.
Видання називає дві причини. Однією з них є політика конфіденційності компанії Twitter стосовно споживачів. Якщо вони видаляють твіти або платні промоакції, це має зробити і власник соцмережі.
Друга причина полягає у правилах російських хакерів, які передбачають негайне знищення усіх слідів своєї діяльності у цифровому вигляді.
Федеральні слідчі США вважають, що Twitter був "одним із найпотужніших" знарядь РФ у її зусиллях щодо підтримки Дональда Трампа на виборах.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зломі серверів американських партій, а також у втручанні до процесу президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
10 грудня ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася у президентські вибори в США з метою допомогти кандидату від Республіканської партії Дональдові Трампу здобути перемогу над представником Демократичної партії Гілларі Клінтон. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі обвинувачення "непристойними".
В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав розпочати кампанію щодо втручання у вибори у США.
Компанію Twitter чекають 1 листопада на слуханнях комітету з розвідки Сенату США про втручання РФ в американські президентські вибори.
Цього тижня, за даними Associated Press, компанія Twitter передала слідчим Сенату США дані про 201 акаунт, який пов'язують зі спробами Росії вплинути на президентські вибори 2016 року.