Загороднюк: Ракетна програма України? Її не існує і ніколи не було
Критика опонентів плану оборонних закупівель щодо фінансування ракетної програми є необґрунтованою, оскільки як такої концепції розвитку цієї галузі в Україні не було. Про це заявив міністр оборони Андрій Загороднюк.
Заяви про недофінансування ракетної програми в державному оборонному замовленні є спекуляціями, сказав у інтерв'ю LB.ua, опублікованому 26 лютого, міністр оборони України Андрій Загороднюк.
"До питання про ракетну програму – її не існує. І ніколи не було. Так сталося. Ми тільки розробляємо концепцію розвитку нашої ракетної галузі", – заявив міністр.
Проєкти ракетних комплексів "Нептун" і "Вільха" Загороднюк назвав "дослідними конструкторськими розробками".
"Не було єдиного бачення, куди ми з точки зору ракетобудівної галузі йдемо. Велика концептуальна програма лише у стані розроблення і скоро буде готова. Однак є дослідні конструкторські розробки того чи іншого виду озброєнь. Наприклад, "Вільха" або "Нептун". Природно, зупиняти їх ми не збираємося. Щодо "Нептуна" – цього року ми повинні закрити конструкторську розробку і поставити його на озброєння, фінансовий ресурс на це передбачено. Так само і з "Вільхою", – сказав глава військового відомства.
У Міноборони зазначили, що порівняно із 2019 роком фінансування ракетної галузі у 2020-му збільшили на 300 млн грн.
18 лютого головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов повідомив, що у проєкті українського державного оборонного замовлення на 2020 рік не передбачено достатнього фінансування ракетної програми. Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов спростував цю інформацію.
Ракети системи залпового вогню "Вільха-М" – розробка конструкторів державного підприємства "Промінь" у співпраці з іншими державними та приватними компаніями оборонно-промислового комплексу України. Виробництво ракет здійснюватимуть в Україні із замкнутим циклом.
Про успішний етап випробувань ракети "Нептун" пресслужба РНБО повідомляла 5 квітня 2019 року. 27 травня ракетний комплекс успішно пройшов вогневі випробування.
27 лютого 2020 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про державне оборонне замовлення на 2020–2022 роки.