Законопроєкт Хромаєва №9035 суперечить чинному законодавству України – генеральний директор Української асоціації інвестиційного бізнесу
Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку, яку очолює Тимур Хромаєв, розробила законопроєкт, який створює конфлікт з іншими законодавчими актами й передбачає подвійне регулювання, вважає генеральний директор Української асоціації інвестиційного бізнесу Андрій Рибальченко.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на чолі з Тимуром Хромаєвим розробила законопроєкт №9035, який посилює тиск на бізнес, заявив генеральний директор Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ) Андрій Рибальченко.
У коментарі УНІАН він зазначив, що документ створює передумови для подвійного регулювання товарних ринків і передбачає втручання Нацкомісії в їхню роботу.
"Комісія каже, що вона буде регулювати товарні біржі. Тут вона вже лізе у процес регулювання, процес ціноутворення на цих ринках, що неприпустимо. І це вже суперечить законодавству України, різним профільним законам, що стосуються того чи іншого ринку", – сказав Рибальченко.
Експерт підкреслив, що світова практика не передбачає для регуляторів фондових ринків контролю ще й над товарними.
"Приклади в історії розвитку провідних економік свідчать про те, що не варто поєднувати в повноваженнях комісії з цінних паперів, яка відповідає за фондовий ринок, ще й товарний ринок. Я не бачу в цьому необхідності. У всіх країнах є окремий регулятор товарних ринків. Я бачу дисонанс, тому що комісія, її профіль – це фондовий ринок, а товарні ринки – це інше, там треба знати специфіку, ціноутворення тощо, – пояснив він. – Цей проєкт – це, по суті, посилення тиску на бізнес, на самі біржі. Експерти товарних ринків кажуть – підкоригуймо, доопрацюймо закон про товарні біржі, але комісія проти – каже, що тільки вона має регулювати всі організовані ринки. Цей проєкт не приведе до розвитку економіки та залучення нових інвестицій".
Директор асоціації "Біржові та електронні майданчики" Олег Падалка 28 серпня заявив, що законопроєкт призведе до узурпації влади та монополії на контроль товарних бірж із боку НКЦПФР.