Закревська припинила голодування

Закревська оголосила голодування 21 листопада
Фото: hromadske.ua

Адвокатка сімей Небесної сотні Євгенія Закревська заявила, що не припиняє контролювати виконання владою плану дій із відновлення розслідування справ Майдану.

Адвокатка сімей Небесної сотні Євгенія Закревська повідомила у Facebook 4 грудня, що припиняє голодування.

Вона нагадала, що станом на 3 грудня слідства у справах Євромайдану не проводили 13 днів. Закревська зазначила, що ухвалення Верховною Радою закону про зміни в законодавство про Держбюро розслідувань – це перемога, але слідства ще немає.

"Завтра я підніму келих соку за нашу спільну перемогу і продовжуємо вимагати й контролювати: підписання прийнятого законопроєкту президентом (від двох днів до двох тижнів – залежить від пріоритетності); чекаємо указ президента про затвердження нової структури ДБР зі створеним новим управлінням у справах Майдану і призначення в.о. директора ДБР; затвердження штатного розкладу нового управління у справах Майдану; переведення слідчих і прокурорів до 1 січня 2020 року; оголошення конкурсу на інші вакантні посади в управлінні у справах Майдану", – написала адвокатка.

Закревська подякувала всім, хто підтримав її акцію.

"Зупиняємо голодування, але не припиняємо контролювати виконання владою плану дій по відновленню слідства у справах Майдану і не втрачаємо суспільної уваги над цими справами. Як тільки зникає увага суспільства – зникає пріоритет для влади й починається колапс", – додала вона.

15 листопада Рада почала розглядати у другому читанні законопроєкт №2116 про внесення змін до закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо вдосконалення діяльності ДБР, але не встигла розглянути всі правки.

Закревська говорила, що без ухвалення закону з необхідними поправками розслідування справ Майдану зупинять. 21 листопада адвокатка оголосила голодування, оскільки поправки не встигли ухвалити, а 20 листопада ГПУ втратила повноваження з розслідування кримінальних проваджень. 26 листопада Закревська повідомила, що разом із нею голодування оголосило ще вісім людей.

3 грудня парламент ухвалив закон про вдосконалення діяльності ДБР, зокрема й поправки, що передбачають створення конкурсної комісії для обрання керівництва ДБР, а також переведення слідчих і прокурорів у справах Майдану з Генеральної прокуратури України у ДБР без конкурсу.

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади – президент Віктор Янукович утік у Росію. Протягом усього конфлікту протестувальникам протистояли правоохоронні органи й найняті владою озброєні бандити (тітушки). За даними ГПУ, унаслідок протистояння постраждало понад 2,2 тис. осіб. Загинули 80 протестувальників і 13 правоохоронців. У ГПУ майданівськими справами раніше займалися 46 слідчих і 33 прокурори. На передання справ Євромайдану з ГПУ може знадобитися три місяці, говорив 26 листопада глава ДБР Роман Труба.