"Замовили дагестанцям через одеське угруповання". Додон заявив, що на нього готували замах
Президент Молдови Ігор Додон звинуватив представників Демократичної партії Молдови в замовленні його вбивства.
Президент Молдови Ігор Додон стверджує, що на нього готували замах. Про це він повідомив у ефірі телеканала TV8.
"Довірена особа" нібито сказала президенту, що його "замовили дагестанцям через одеське угруповання".
"Ось бачите, як працює Демократична партія в Молдові", – підкреслив Додон.
24 лютого в Молдові відбулися парламентські вибори. Явка становила 49,22%. У багатомандатному окрузі Партія соціалістів здобула 31,15%, проєвропейський блок Acum – 26,84%, керівна Демократична партія – 23,62%, партія "Шор", ідеологією якої є боротьба за права нацменшин, – 8,32%.
9 березня Конституційний суд Молдови затвердив підсумки парламентських виборів.
8 червня Конституційний суд Молдови вирішив, що парламент країни треба розпустити, оскільки він протягом 90 днів не зміг сформувати уряд. Згідно із законодавством Молдови, президент Ігор Додон мав негайно розпустити законодавчий орган країни і призначити дострокові вибори. Додон заявив, що поки не розпускатиме парламент.
8 червня на екстреному засіданні парламенту Молдови депутати обрали уряд країни, призначивши прем'єр-міністром лідера партії "Дія і солідарність" (PAS, входить у блок Acum) Маю Санду. Європейський союз заявив, що готовий працювати з новим урядом Молдови.
9 червня Конституційний суд Молдови вирішив передати повноваження президента країни виконувачу обов'язків прем'єр-міністра Молдови Павелу Філіпу (він представляє Демократичну партію) через невиконання главою держави Додоном вимоги призначити дострокові парламентські вибори, оскільки законодавчий орган країни не зміг протягом 90 днів сформувати уряд.
Філіп своїм першим указом як в.о. президента розпустив парламент. Він також підписав указ про проведення дострокових парламентських виборів у Молдові 6 вересня.
Увечері 9 червня МЗС України висловило занепокоєння у зв'язку із ситуацією в Молдові й закликало владу не допустити реалізації російського сценарію федералізації країни.