Заради членства в НАТО Україна могла б розмістити на своїй території американську базу – військовий експерт Бадрак
Щоб використовувати "суперхід" із розміщенням на українській території підрозділів НАТО, Україні потрібно стати союзником США і щорічно отримувати $1 млрд допомоги, зазначив військовий експерт Валентин Бадрак.
Україна може за допомогою "суперходу" добитися членства в НАТО, незважаючи на територіальні проблеми. Таку думку в інтерв'ю "Апострофу" висловив військовий експерт Валентин Бадрак.
"Суперхід – це розмістити на території України, наприклад, базу національної ПРО (протиракетної оборони. – "ГОРДОН") Сполучених Штатів, поставити тут заслін із підрозділів Patriot (зенітно-ракетний комплекс. – "ГОРДОН"), поставити тут заслін із підрозділів НАТО. І тоді, будь ласка, можна приходити в НАТО. І я точно знаю, що тоді ми будемо більш захищені, ніж балтійські держави, ніж Болгарія, навіть більше, ніж Греція, тому що у нас своїх потужностей і своїх сил, вже апробованих війною, досить. Такий хід міг би бути", – сказав він.
За словами експерта, важко сказати, чи зважиться на такий "суперхід" Захід.
"Звичайно, Росія б тупала ногами, бризкала слиною тощо. Але це політика, це захист держави. Однак, щоб прийти до цього, як проміжний крок, ми повинні стати союзниками США (наприклад, як Ізраїль) і отримувати не 300 мільйонів доларів допомоги, а мільярд і більше щороку", – зазначив Бадрак.
Він уважає, що для цього потрібна "дуже велика робота".
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір вступити до НАТО.
21 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про національну безпеку. Його підтримало 248 народних депутатів. У ньому зазначено, що фундаментальними національними інтересами України є інтеграція в європейський простір, членство у Європейському союзі і НАТО. 5 липня закон підписав президент України Петро Порошенко.