Україна візьме участь у саміті НАТО, незважаючи на розбіжності з Угорщиною – ЗМІ

Україна прагне стати членом НАТО
Фото: ЕРА

Джерело "Голосу Америки" в НАТО зазначило, що на саміті Альянсу союзники висловляться на підтримку України політично і практично.

Незважаючи на труднощі у відносинах з Угорщиною, українська делегація візьме участь у саміті НАТО. Про це з посиланням на неназваного представника Альянсу повідомив "Голос Америки".

"Україна братиме участь у саміті наступного тижня. Формат саміту буде оголошено незабаром", – сказав співрозмовник.

Він підтвердив "Голосу Америки", що генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу надіслали звернення угорського уряду з обґрунтуванням "обструкції" України.

За словами представника НАТО, на саміті союзники "візьмуть на себе тверде зобов'язання надавати політичну і практичну підтримку" Україні.

Саміт НАТО пройде 11–12 липня у Брюсселі (Бельгія).

Після ухвалення Верховною Радою 5 вересня 2017 року закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні, відносини України й Угорщини погіршилися, оскільки остання висловила занепокоєння майбутнім угорської меншини в Україні.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна блокуватиме зближення України з ЄС і НАТО, поки Київ не внесе змін у документ.

22 червня в Закарпатті відбулася перша зустріч на рівні міністрів України та Угорщини, відтоді як Україна ухвалила закон про освіту. Сіярто заявив про прогрес у переговорах.

Він сказав, що Угорщина не проти участі президента України Петра Порошенка в липневому саміті Україна – Грузія – НАТО у Брюсселі. Водночас міністр підкреслив, що рішення Угорщини про блокування політичних зустрічей комісії Україна – НАТО залишається чинним.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.

21 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про національну безпеку. Його підтримало 248 народних депутатів. У ньому зазначено, що фундаментальними національними інтересами України є інтеграція в європейський простір, членство в Європейському союзі й НАТО.