У Кабміні заявили, що Україна чекає від саміту НАТО підтвердження перспективи на членство в Альянсі
Україна – дуже вигідний партнер для НАТО, оскільки в країні вже діє платформа обміну досвідом щодо протидії гібридним загрозам, заявив завідувач сектору координації взаємодії з НАТО в секретаріаті Кабінету Міністрів України Олексій Генчев.
Україна чекає від майбутнього саміту НАТО підтвердження перспективи на членство в Альянсі. 3 липня під час круглого столу в Києві про це заявив завідувач сектору координації взаємодії з НАТО у секретаріаті Кабміну Олексій Генчев, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Для України безумовним позитивним очікуванням має стати заява з боку НАТО щодо підтвердження декларації Бухарестського саміту 2008 року про те, що Україна буде членом Альянсу", – сказав він.
За словами Генчева, Україна не сподівається одержати на саміті план дій щодо членства в НАТО. Він зазначив, що завдання України – не просити цей план, а проводити реформи, щоб його заслужити.
Генчев підкреслив, що президент України Петро Порошенко підготував пакет інформаційних та практичних ініціатив, із якими вирушить на саміт.
"Це стосується і наших військовослужбовців, які беруть участь в операціях НАТО. Це місія в Косові й Афганістані – 40 і 11 військових відповідно. Є рішення про збільшення контингенту в Афганістані – до 29. Це не політичний сигнал, це збільшення досвіду та поліпшення оперативних можливостей для наших військових", – зазначив він.
Генчев нагадав, що сучасні загрози безпеки – спільні для України і країн Альянсу.
"П'ятий рік ми у війні. Російська агресія є не тільки воєнною, а й гібридною, і Україна залишається майданчиком, на якому Росія удосконалює свої можливості щодо ведення гібридних воєн. У цьому плані ми дуже вигідний партнер для НАТО, у нас уже діє платформа обміну досвідом із протидії гібридним загрозам. Але багато ще треба зробити", – підсумував представник Кабміну.
Саміт НАТО пройде 11–12 липня в Брюсселі (Бельгія).
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.
21 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про національну безпеку. Його підтримало 248 народних депутатів. У ньому зазначено, що фундаментальними національними інтересами України є інтеграція в європейський простір, членство в Європейському союзі і НАТО.