Зеленський: Думаю, що рішення Конституційного Суду буде однозначним. Я розпустив Раду за законом

Зеленський: Давайте дочекаємося рішення
Фото: ЕРА

За словами президента України Володимира Зеленського, він не хоче впливати на Конституційний Суд, який має ухвалити рішення про відповідність Основному закону указу глави держави про розпуск Верховної Ради.

Президент України Володимир Зеленський заявив 17 червня в Парижі в коментарі журналістці Христині Бердинських, що розпустив Верховну Раду за законом. Відео опубліковано у Twitter "Нового времени".

Журналістка попросила Зеленського прокоментувати його зустріч із лідером партії "Батьківщина" Юлією Тимошенко, на якій та порадила президенту розпустити парламент незалежно від рішення Конституційного Суду України. Бердинських запитала Зеленського, що він відповів Тимошенко.

"Я відповів, що будемо дивитися на рішення. Думаю, що рішення Конституційного Суду буде однозначним... Я розпустив Раду і за законом, і за запитом суспільства, і я думаю, що таке рішення і буде. Я навіть їй так і сказав, що я не думаю, що буде інше рішення", – заявив Зеленський.

На запитання, чи планує він виконувати рішення Конституційного Суду, хоч би яким воно було, президент відповів: "Давайте дочекаємося рішення, вони і так затягують, мені здається. Головне, що я не хочу впливати на український суд".

21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. 23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.

В Адміністрації Президента України заявили, що підставою для розпуску парламенту є фактична відсутність у Раді коаліції з 2016 року.

Ініціатором подання до КСУ стосовно конституційності указу про розпуск стала група нардепів від фракції "Народний фронт". Конституційне провадження за поданням 62 депутатів Верховної Ради КСУ визнав невідкладним. Справу розглядають у формі усного провадження.

6 червня спікер парламенту Андрій Парубій говорив, що станом на 17 травня до парламентської коаліції входило 227 депутатів за мінімально необхідних 226.

Суддя КСУ Віктор Кривенко заявив на засіданні 11 червня, що Парубій не надав Конституційному Суду України список нардепів, які входили до складу парламентської коаліції після лютого 2016 року.

11 червня голова суду Наталія Шаптала повідомила, що Конституційний Суд України продовжить розгляд подання 62 народних депутатів щодо відповідності Основному закону указу президента в закритому режимі. Дати ухвалення вердикту вона не назвала.