Зеленський: Якщо ми виконаємо умови МВФ, то впродовж 15 днів отримаємо перший транш, $1,75–2 млрд
Загальна сума, яку МВФ готовий виділити Україні, зросла до $8 млрд, умови укладення договору – ухвалення закону про неповернення банків колишнім власникам і земельна реформа. Про це заявив президент України Володимир Зеленський.
Міжнародний валютний фонд готовий збільшити розмір кредиту в межах нової програми співпраці з Україною до $8 млрд, перший транш може надійти протягом 15 днів. Про це ввечері 27 березня заявив журналістам президент України Володимир Зеленський, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
За його словами, умови для початку виплат колишні – ухвалення законопроєкту про неповернення націоналізованих банків колишнім акціонерам і голосування за земельну реформу у другому читанні.
"Ніхто не хоче дефолту у країні. Упевнений, що наші депутати почують мене, і цього не станеться. Ми домовилися з керівництвом МВФ: як тільки ми виконаємо ці умови, упродовж десь 15 днів ми отримаємо перший швидкий транш, приблизно $1,75–2 млрд. Отримаємо одразу в бюджет України, не в Національний банк, а одразу в бюджет", – сказав Зеленський.
Загалом, з урахуванням позики від Світового банку, Україна може розраховувати на $10 млрд, зазначив президент.
Він не уточнив, коли може відбутися голосування щодо цих законопроєктів. Найближче позачергове засідання Верховної Ради, на якому будуть обговорювати заходи зі стабілізації економіки в умовах пандемії коронавірусу, заплановано на 30 березня.
7 грудня 2019 року Україна і МВФ домовилися про нову програму розширеного фінансування (EFF) строком на три роки в розмірі 4 млрд спеціальних прав запозичення (приблизно $5,5 млрд). Жодного траншу за цією програмою Київ поки що не одержав.
Окрім того, Україна попросила у МВФ додаткові кошти для боротьби з епідемією коронавірусу. Джерела "Економічної правди" повідомляли, що Київ, імовірно, попросить у МВФ збільшити фінансування в межах програми EFF до $10 млрд, із яких $4,5 млрд витратить на подолання наслідків спалаху коронавірусної інфекції.
26 березня директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що під час обговорення з українською владою нового механізму EFF було досягнуто "дуже гарного прогресу".