Зеленський: Кожен корупціонер має понести відповідальність, незалежно від прізвища і посади
За словами президента України Володимира Зеленського, він є союзником працівників прокуратури в "нелегкій боротьбі" з корупцією.
Пріоритетом роботи українських прокурорів має стати боротьба з корупцією. Про це 29 листопада на зустрічі з працівниками Генеральної прокуратури України (ГПУ) заявив президент Володимир Зеленський, повідомив його сайт.
"Кожен корупціонер має понести відповідальність, незалежно від прізвища, посади і сфери діяльності. Будьте певні: як президент України я є вашим союзником у цій нелегкій боротьбі", – сказав глава держави.
Зеленський висловив думку, що "вперше за часи незалежності відбувається не імітація реформ, а справді реальні зміни, які стосуються всіх рівнів прокуратури".
"Щиро бажаю кожному з вас гідно пройти завершальний етап атестації та довести свою доброчесність, професійну компетентність та етику. І тоді Україна отримає нарешті справедливу, орієнтовану на суспільство прокуратуру, яка буде прикладом для всіх інших органів правопорядку", – зазначив президент.
25 вересня частково набув чинності закон про реформування прокуратури, ініційований Зеленським. Закон скорочує максимальну кількість співробітників прокуратури в Україні з 15 тис. до 10 тис. Обов'язковою умовою для генпрокурора, згідно з документом, мають стати вища юридична освіта і стаж роботи у сфері права не менше ніж п'ять років. Цю норму у 2016 році прибрали із законодавства, що дало можливість стати генпрокурором Юрієві Луценку.
Атестація співробітників української прокуратури, згідно з ухваленим законом, відбудеться за три етапи. Вона стартувала 27 вересня 2019 року і завершиться 1 вересня 2020-го, повідомили у ГПУ.
Спершу переатестацію проводять для співробітників Генпрокуратури. Заяви про намір пройти переатестацію подали 1082 прокурори. У жовтні – листопаді відбулося два етапи тестування, 3 грудня розпочнеться третій, до нього допущено 769 осіб.