Зеленський підтвердив готовність продовжити співпрацю з НАТО в межах реалізації структурних реформ
Під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що візит Північноатлантичної ради НАТО в Україну, який відбудеться наприкінці жовтня цього року, сприятиме активізації практичного співробітництва з Альянсом у розвитку Збройних сил України.
24 вересня президент України Володимир Зеленський і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у межах сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй (ООН) обговорили подальше співробітництво України та Північноатлантичного альянсу, повідомляє пресслужба Офісу президента України.
Зеленський підтвердив готовність продовжити активну взаємодію з НАТО в межах реалізації структурних реформ у секторі безпеки і оборони відповідно до стандартів Альянсу.
Президент висловив сподівання, що візит Північноатлантичної ради НАТО в Україну, який відбудеться наприкінці жовтня цього року, сприятиме активізації практичного співробітництва з Альянсом у розвитку Збройних сил України.
Під час зустрічі сторони обговорили питання підвищення рівня співробітництва в модернізації Військово-морських сил України.
Зеленський і Столтенберг поговорили про ініціативи української влади для подолання корупції.
"Ми втомилися чути слово "корупція". Ми серйозно налаштовані її подолати. Верховна Рада вже ухвалює законопроєкти для реформування правоохоронних органів, скоро запустимо Службу фінансових розслідувань. 5 вересня в нас почав працювати Вищий антикорупційний суд, і ми очікуємо на вироки", – сказав Зеленський.
У пресслужбі НАТО уточнили, що союзники та партнери Альянсу зобов'язалися виділити на підтримку України у сферах управління, кіберзахисту і медичної реабілітації понад €40 млн.
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості".
Згідно з Воєнною доктриною України, ухваленою у 2015 році, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення до Конституції положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.