"Зеленський підтвердив намір провести земельну реформу". Глава Світового банку Малпасс розповів про поїздку в Київ
Зустріч із президентом Володимиром Зеленським та іншими українськими керівниками вселяє надію на те, що політичні зміни й економічні реформи будуть результативними, якщо Україна зможе скористатися моментом. Про це написав глава Світового банку Девід Малпасс.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив намір провести земельну реформу, а також здійснити важливі кроки щодо демонополізації економіки. Про це у блозі для Financial Times, який опублікували 25 серпня, написав президент Світового банку Девід Малпасс.
За його словами, поїздка в Київ і зустріч 23 серпня із Зеленським та іншими українськими керівниками вселила в нього надію. Політичні зміни будуть результативними, якщо Україна зможе скористатися моментом, вважає Малпасс.
За його словами, Україна має повністю використати можливості сільськогосподарського сектору. За наявності найбільшої в Європі площі оброблюваних земель урожайність вкрай мала порівняно із Францією і Німеччиною, констатує глава Світового банку.
Ринок добрив на 80% контролює одна олігархічна група, а мораторій на продаж сільськогосподарських земель підриває безпеку землекористування та обмежує використання землі як забезпечення доступу до кредитів, зазначив Малпасс. Він переконаний, що скасування мораторію і створення ефективного ринку землі стимулюватимуть зростання інвестицій у механізацію і зрошення, а також гарантують доступ до кредитів для невеликих господарств.
Також, як повідомив Малпасс, Зеленський запевнив його в готовності нової влади розділити права власності на транзитні й газовидобувні активи НАК "Нафтогаз України", демонополізувати економіку та державні підприємства, поважати незалежність Національного банку.
8 серпня Зеленський заявляв, що до кінця 2019 року в Україні буде проведено земельну реформу, це дасть змогу відкрити ринок землі на 40 млн га.
Мораторій на продаж землі діє в Україні із 2002 року. 20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила мораторій до 2020 року.
Скасувати заборону на продаж сільгоспземель рекомендують кредитори й західні партнери України. У меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом у межах нової кредитної програми stand-by ідеться, що український уряд разом з експертами Світового банку розробили законопроєкт, який передбачає запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.
Світовий банк є одним із найбільших позичальників у світі, другим після Міжнародного валютного фонду. Це один із головних кредиторів України.
Ексзаступника міністра фінансів США з міжнародних справ Малпасса 5 квітня було обрано президентом Світового банку на п'ятирічний строк.