Зеленський про ймовірний тиск із боку Трампа: Я щодо тиску у своєму житті чув тільки від бабусі
За словами президента України Володимира Зеленського, на нього важко тиснути. Він зазначив, що стенограма його розмови із президентом США Дональдом Трампом стала "популярним чтивом".
Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю ізраїльському "9 каналу", яке вийшло 24 січня, сказав, що намагався зробити все, щоб Україну не було втягнуто в американські внутрішньополітичні питання.
На запитання, чи чинив на нього тиск президент США Дональд Трамп, Зеленський відповів: "Я взагалі у своєму житті щодо тиску чув тільки від своєї бабусі, яка жила з нами. Я взагалі жив із двома бабусями, і весь час їм вимірював тиск, тому що вони хворіли там і на цукровий діабет, і високий був тиск. Я, у принципі, тиск щодо себе відчував от замолоду, і тільки посилаючись ось до таких історій. На мене дуже, у принципі, складно тиснути, я не про свою міцність якусь там, я не про свої характеристики".
Зеленський заявив про важливість добрих відносин між Україною та США.
"Вибори – це політичне питання. І точно не питання України, а питання США. Їхній президент, їхній народ – обирайте кого хочете, ми підтримаємо ваш вибір. Я розумів, що там після нашого дзвінка витягується якась історія. Я робив усе, щоб Україну не втягували в це політичне питання, тому що між країнами, які поважають одна одну незалежно від національності, віросповідання та ширини, важливості, ядерності чи без'ядерності, важливі відносини тільки економічні та геополітичні. А я вважаю, що в цих двох напрямах – напрямах економіки та геополітики – у нас зі США все нормально", – сказав президент.
За його словами, відносини між країнами в цих аспектах потрібно тільки покращувати.
"Увесь текст розмови (стенограму телефонної розмови між Трампом і Зеленським від 25 липня 2019 року. – "ГОРДОН"), наскільки я знаю, усі читали. Це популярне чтиво, я так розумію, що Сполучені Штати могли б це як бестселер потім продати, і продадуть! Вони на всьому роблять гроші. От. Тому більше, ніж там було, мені просто додати нічого. Ну, о'кей, ми говорили на всі теми, це знайомство, переважно. Це був другий дзвінок. Першого разу він мене вітав із перемогою. Ну, більше мені додати нічого", – сказав Зеленський.
24 вересня 2019 року спікерка Палати представників, представниця Демократичної партії Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту Трампа у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск глави Білого дому на президента України Володимира Зеленського під час телефонної розмови 25 липня.
25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. Із неї випливає, що президент порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.
На засіданні 18 грудня Палата представників Конгресу США схвалила обидві статті обвинувачення в межах процедури імпічменту Трампа: "зловживання службовим становищем", а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування. Демократи вважають, що глава Білого дому заради власної політичної вигоди проігнорував національні інтереси США. Трамп став третім американським президентом, якому оголосила імпічмент Палата представників.
Сенат 16 січня розпочав процес у справі про імпічмент Трампа. 18 січня члени Палати представників США передали в Сенат 111-сторінковий документ з обґрунтуванням імпічменту Трампа.
Юристи Трампа вважають, що обидві статті має бути відхилено.
Більшість у Сенаті належить однопартійцям нинішнього американського президента – представникам Республіканської партії.
Республіканці в Сенаті відкинули всі пропозиції демократів щодо регламенту. Сенатори також відхилили три різні пропозиції лідера демократичної меншості Чака Шумера затребувати повісткою в Білого дому, Державного департаменту та адміністративно-бюджетного управління документи й інформацію, які стосуються контактів Трампа з Україною.