Зеленський: Програма уряду потребує доопрацювання з урахуванням пандемії коронавірусу
Президент України Володимир Зеленський заявив, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль сам попросив Верховну Раду відправити програму діяльності уряду на доопрацювання.
Програма уряду Дениса Шмигаля потребує доопрацювання з урахуванням пандемії коронавірусу. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє сайт глави держави.
Президент підкреслив, що цю програму діяльності Кабінету Міністрів було розроблено ще до пандемії COVID-19, тому вона не враховує введення обмежувальних заходів і втрат економіки.
"Програма уряду була розроблена, але ніхто не очікував коронавірусу. Тому він [прем'єр-міністр Денис Шмигаль] звернувся до людей і сказав: у нас коронавірус, карантинні заходи, і програма уряду повинна була змінитися через COVID-19. Треба її оновити", – сказав глава держави.
Зеленський також зазначив, що Шмигаль сам попросив Верховну Раду відправити програму діяльності уряду на доопрацювання.
Сьогодні Верховна Рада відправила програму Кабміну Шмигаля на доопрацювання.
Кабінет Міністрів України затвердив програму діяльності 2 квітня і передав її на розгляд Верховної Ради. Відповідний проєкт постанови №3330 було зареєстровано в парламенті 13 квітня.
Згідно із законом про регламент Верховної Ради протягом місяця після формування уряд має передати на розгляд парламенту програму своєї діяльності. Після розгляду документа депутати можуть або його схвалити, або відправити на доопрацювання. Затвердження програми Верховною Радою дає уряду річний імунітет від відставки.
Презентуючи програму в соцмережах, прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначав, що уряд хоче забезпечити матеріальний добробут українців через побудову ефективної економічної системи країни, розвиток підприємницької діяльності, створення нових робочих місць, дотримання високих соціальних стандартів, розвиток освіти, науки, культури й системи державних послуг, захист територіальної цілісності та суверенітету України та безпечну реінтеграцію тимчасово окупованих територій. Видання "Слово і діло", яке ознайомилося з документом, зазначило, що він складається з 10 сторінок, переважно це "загальні фрази" і жодної цифри.
Опозиційні сили Верховної Ради розкритикували програму уряду, зокрема, в "Голосі" її назвали "рефератом".