Зеленський – Шефчовичу: Сподіваюся, що санкційний тиск на Росію з боку ЄС продовжуватиметься
Як зазначив на зустрічі з віце-президентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем український президент Володимир Зеленський, санкції Євросоюзу проти Росії життєво важливі для України.
Президент України Володимир Зеленський 20 травня обговорив питання співпраці України з Європейським союзом із віце-президентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем, інформує прес-служба глави держави.
У повідомленні зауважують, що співрозмовники обговорили протидію агресії Росії на Донбасі, перспективи деокупації Криму, проведення чергового раунду тристоронніх переговорів у форматі Україна – ЄС – Росія з підготовки до підписання газового контракту.
"Як президент України розраховую на подальшу підтримку Єврокомісії в рамках переговорного процесу між Україною, ЄС та РФ із метою укладення контракту на транзит російського природного газу газогонами України після 2019 року. Ми також будемо вдячні за солідарну позицію ЄС у питанні протидії реалізації будівництва газопроводу "Північний потік – 2", – заявив Зеленський.
Він також підкреслив, що хотів би бачити Україну рівноправною країною серед інших країн Європейського союзу.
За словами Зеленського, перед Україною стоїть кілька викликів, першим із яких є закінчення війни на Донбасі.
"Посилення санкцій щодо Російської Федерації через агресію – це наша справді велика надія. Я сподіваюся, що санкційний тиск із боку ЄС продовжуватиметься. Для нас це дуже важливо – не на словах. Це життєво важливо для України та тих людей, яких ми втрачаємо на Донбасі", – сказав президент України.
Президент додав, що Україна сподівається на продовження співпраці з Євросоюзом, українська сторона готова проводити додаткові зустрічі. "Щоб Європейський союз знав і не сумнівався, що Україна готова йти правильними, чесними кроками до ЄС", – заявив Зеленський.
Зі свого боку Шефчович привітав Зеленського з перемогою на президентських виборах і з тим, що він обійняв посаду.
Він також зазначив, що Євросоюз високо цінує продовження європейської політики України та побажав Зеленському успіхів у роботі.
У 2014 році, після анексії РФ Криму і початку воєнних дій на сході України, Сполучені Штати і ЄС ввели економічні санкції проти Росії. Санкційні пакети кілька разів розширювали та посилювали.
У березні 2019 року Європейський союз продовжив на шість місяців індивідуальні санкції у зв'язку з російською агресією проти України.