Зеленський: В Україні запрацював антикорупційний суд. Очікується понад 200 гучних справ
За словами президента України Володимира Зеленського, завдання Вищого антикорупційного суду дуже просте: "корупціонер покараний, держава, суспільство, інвестор – захищені".
В Україні запрацював Вищий антикорупційний суд, суспільство очікує розгляду понад 200 гучних справ, заявив 5 вересня на відкритті суду в Києві український президент Володимир Зеленський, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Нарешті в Україні запрацював антикорупційний суд... Я розумію, що поки що є проблеми. Проблеми, які ми ще не встигли вирішити. Це питання про межі підсудності. Раніше деякі – не станемо згадувати прізвища – на законодавчому рівні постаралися, щоб вашу роботу можна було заблокувати, тобто завалити тисячами дрібних справ. Хтось дуже хотів, щоб ви щодня займалися такими справами, як, наприклад, коли сільський голова якось не так витратив 200 гривень... І таких справ дуже багато", – заявив Зеленський, звертаючись до суддів антикорупційного суду.
За словами президента, "це все робилося для того, щоб дійсно гучні справи корупціонерів залишалися в тіні, у довгому ящику".
"Але ми вже працюємо над цим питанням. Ми будемо вам допомагати на законодавчому рівні. Ми зробимо все, щоб дійсно гучні справи, я знаю, що ви очікуєте понад 200 гучних справ із розкраданням, зі страшними діями корупціонерів, топчиновників... І ми допоможемо, щоб ви вільно розглядали ці справи і всі ці люди дійсно були покарані", – продовжив Зеленський.
Він додав, що завдання Вищого антикорупційного суду дуже просте: "корупціонер покараний, держава, суспільство, інвестор – усі захищені".
Закон про створення Вищого антикорупційного суду України було ухвалено в червні 2018 року.
11 квітня 2019 року 38 суддів антикорупційного суду склали присягу. 7 травня головою ВАКС було обрано Олену Танасевич, її заступником став Євген Крук.
8 липня Зеленський подав у Верховну Раду законопроєкт №10426 "Про внесення зміни до закону України "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо початку роботи суду)". Документ президент визначив як невідкладний. У пресслужбі глави держави повідомили, що законодавча ініціатива дасть змогу усунути потенційну проблему перенавантаження суддів Вищого антикорупційного суду і забезпечить ефективний розгляд кримінальних проваджень щодо корупційних злочинів чиновників.
У Національному антикорупційному бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі підтримали цю законодавчу ініціативу. Документа Верховна Рада поки не ухвалила.