Зеленський відповів на петицію про позбавлення Медведчука звання заслуженого юриста України

Медведчук (на фото) був адвокатом українського поета Стуса
Фото: ЕРА

Як зазначено у відповіді президента України Володимира Зеленського на петицію про позбавлення звання заслуженого юриста нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука, "матеріали, що відповідають визначеним законом підставам для прийняття главою держави законного рішення, до Офісу президента України не надходили".

Президент України Володимир Зеленський 27 грудня відповів на петицію про позбавлення звання заслуженого юриста України нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука, повідомляють на сайті глави держави.

Петицію №22/074442-еп про позбавлення Медведчука звання заслуженого юриста зареєстрували 25 вересня, і до 16 грудня вона набрала необхідну для розгляду президентом кількість голосів (понад 25 тис.).

Автор петиції Владислав Грезєв вимагав скасувати указ президента №422/92 від 18 серпня 1992 року в частині удостоєння Медведчука звання "Заслужений юрист України" через неналежний захист прав українського поета Василя Стуса і дисидента Миколи Кунцевича. Медведчук був адвокатом Стуса в 1980 році, а в 1985-му – захищав у суді інтереси Кунцевича.

У своїй відповіді на петицію Зеленський підкреслив, що законодавство передбачає два механізми позбавлення державної нагороди України – у разі засудження особи за тяжкий злочин за поданням суду і згідно із законом "Про санкції" в разі здійснення такою особою терористичної діяльності. Рішення про застосування санкцій ухвалює Рада національної безпеки і оборони України за пропозицією парламенту, президента, уряду, Національного банку або Служби безпеки України, і його вводять у дію указом глави держави.

"Матеріали, що відповідають визначеним законом підставам для прийняття главою держави законного рішення, до Офісу президента України не надходили", – ідеться у відповіді Зеленського.

Стуса в 1980 році засудили на 10 років примусових робіт і п'ять років заслання за антирадянську діяльність, і він помер у таборі особливого режиму ВС-389/36 на території Росії 4 вересня 1985 року.

У серпні 2018 року адвокат Медведчука висунув вимогу видалити з фільму "Заборонений" про життя Стуса сцену судового процесу, в іншому випадку обіцяв домагатися заборони фільму через суд. Знімальна група вирішила залишити сцену у фільмі, який вийшов у прокат у вересні.