Зеленський: Із президентом РФ у нас абсолютно різні погляди щодо кордону
Президент України Володимир Зеленський заявив, що виступає за передання під контроль Києва непідконтрольної ділянки кордону України та Росії до проведення місцевих виборів на Донбасі. Президент РФ Володимир Путін стверджує, що Україна може почати встановлювати контроль тільки наступного дня після виборів.
10 грудня в Парижі під час пресконференції за підсумками нормандського саміту президент України Володимир Зеленський заявив, що в нього та президента РФ Володимира Путіна "абсолютно різний погляд" на передання під контроль Києва непідконтрольної ділянки кордону України й Росії, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"У нас із президентом РФ, кажу відверто, абсолютно різні погляди щодо передання кордону і коли це можливо. Я можу відкрито про це говорити. Президент РФ говорить про те, що Мінські угоди (те, що наш колишній президент Петро Олексійович підписував) кажуть: передання кордону – після виборів. Я, природно, порушую питання, щоб передання кордону відбулося до проведення місцевих виборів. Я, мені здається, дуже аргументовано кажу. Але поки у нас різні погляди. Але, думаю, невипадково ми говоримо про зустріч через кілька місяців, невипадково у нас зустріч чотирьох лідерів. Мені здається, що в цих питаннях ми знайдемо вихід. Скажімо так: не знайдемо, а зобов'язані знайти. Інакше ми не зрушимо далеко", – сказав Зеленський.
Путін підтвердив, що позиції стосовно цього питання в нього і Зеленського не збігаються.
"Нашу позицію дуже легко зрозуміти: ми за те, щоб виконували Мінські угоди. Візьміть і прочитайте, що там написано. А там написано, що Україна починає встановлювати контроль на цій території, на цій ділянці кордону, наступного дня після виборів. Там так написано. Й остаточно цей процес завершується після повної реалізації всіх політичних процедур. Навіщо розкривати Мінські угоди та заново їх переписувати? Там кожен пункт пов'язаний між собою. Якщо ми розкриємо один, почнеться переписування інших, і ми взагалі втратимо все, створимо ситуацію, за якої взагалі нічого не зможемо зробити. Така наша логіка. Мені здається, вона цілком виправдана", – заявив президент РФ.
Саміт у нормандському форматі в Парижі розпочався 9 грудня приблизно о 17.00, перед зустріччю чотирьох лідерів президент України Володимир Зеленський і президент РФ Володимир Путін провели двосторонні зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном. Орієнтовно о 18.20, майже з півторагодинним запізненням, почалися переговори лідерів "Нормандської четвірки". Цю зустріч перервали для переговорів Зеленського та Путіна. Після її закінчення відбулася робоча вечеря "четвірки", яка тривала майже дві години.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі відбуваються у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини й Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися попередній раз 19 жовтня 2016 року в Берліні.
"ГОРДОН" стежив за розвитком подій в день нормандського саміту 9 грудня в режимі онлайн