Зеленський заявив, що депутати збережуть імунітет у контексті їхніх політичних рішень
За словами президента України Володимира Зеленського, після скасування недоторканності у депутатів збережеться індемнітет – право на вільні публічні виступи й голосування.
Президент України Володимир Зеленський заявив у Верховній Раді 3 вересня, що після скасування недоторканності депутатам буде гарантовано імунітет у контексті їхніх політичних рішень, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Укотре хочу розвіяти всі міфи й маніпуляції. У депутатів зберігається індемнітет. Вони не будуть нести відповідальності за політичні рішення, голосування чи будь-які політичні й публічні виступи", – заявив Зеленський.
Він закликав парламентаріїв проголосувати у другому читанні за законопроєкт, згідно з яким до Конституції України вносять зміни про скасування депутатської недоторканності.
Парламентський індемнітет – це привілей депутата на вільні виступи й голосування. Нардеп, на якого поширено індемнітет, не відповідає за дії, вчинені ним у контексті виконання службових обов'язків.
3 вересня Верховна Рада України має намір остаточно скасувати депутатську недоторканність, говорив спікер парламенту Дмитро Разумков. 2 вересня парламентський комітет із питань правової політики рекомендував Раді внести відповідні зміни в Конституцію.
30 серпня 363 депутати Верховної Ради ІХ скликання підтримали проєкт постанови №1095 про обмеження депутатської недоторканності й попередньо погодили внесений у лютому 2017 року п'ятим президентом України Петром Порошенком законопроєкт №7203, який пропонує змінити статтю Конституції України про недоторканність народних депутатів.
Зі ст. 80 Конституції пропонують прибрати два абзаци про те, що нардепам гарантовано недоторканність і без згоди парламенту їх не можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Статтю пропонують викласти в такій редакції: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, крім відповідальності за образу чи наклеп".
Порошенко подав законопроєкт №7203 у Верховну Раду 17 жовтня 2017 року. 20 червня 2018 року Конституційний Суд України визнав, що документ відповідає Основному закону.