Зеркаль: За Януковича працювати в держструктурі можна було тільки вколовши ботокс у мозок, щоб остаточно його відрубати G

Олена Зеркаль: Чому я у 2013 році пішла з держслужби у приватний бізнес? Тому що не готова була робити ботокс мозку
Фото: Lana Zerkal / Facebook

В інтерв'ю "ГОРДОН" заступниця глави МЗС Олена Зеркаль, яка очолює українську сторону в позові проти Росії в Міжнародному суді ООН у Гаазі, заявила, що у 2013-му пішла у приватний бізнес, тому що за президента Віктора Януковича працювати на держслужбі було неможливо.

За четвертого президента України Віктора Януковича працювати в державній структурі можна було тільки "вколовши ботокс у мозок". Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявила заступниця глави МЗС Олена Зеркаль, яка у 2013 році пішла з Міністерства юстиції у приватний бізнес і повернулася на держслужбу після перемоги Євромайдану.

"Чому я у 2013 році пішла з держслужби у приватний бізнес? Тому що не готова була робити ботокс мозку. Це жарт того часу: за Януковича працювати в держструктурі можна було тільки вколовши ботокс у мозок, щоб остаточно його відрубати. Але я закінчила переговори щодо Асоціації з ЄС, точніше, мені дали закінчити. Я навіть була на парафуванні, люблю все доводити до кінця. Потім іще рік пропрацювала в Мін'юсті та пішла у British American Tobacco", – розповіла Зеркаль.

За словами Зеркаль, повернутися на держслужбу в серпні 2014 року її вмовив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Якби не він, напевно, я би не погодилася працювати в МЗС і брати участь у процесі. Але Павло Анатолійович якраз та людина, якій не все одно, він дуже вболіває за справу", – підкреслила чиновниця.

Вона додала, що 17 років тому прийшла працювати в Мін'юст тільки тому, що запускали програму євроінтеграції України.

"Я прийшла до Мін'юсту у 2000 році, тому що там запускали програму євроінтеграції. Кинула добре оплачувану роботу та прийшла у відомство на зарплату 60 доларів. Але почала розвивати європейський напрямок, до 2005-го ми створили держдепартамент із питань адаптації законодавства – єдину у країні структуру, яка була здатна вести переговори щодо наповнення Угоди про асоціацію. Ми з моїм заступником Тарасом і Павлом Анатолійовичем Клімкіним пропрацювали Угоду про асоціацію з ЄС від початку та до кінця. Це був не просто виклик, а приголомшливий внутрішній розвиток, усвідомлення сенсу того, що робиш", – підсумувала Зеркаль.

"Завгосп у МЗС вирішив: навіщо напружуватися та надсилати диппошту в неділю, а не в понеділок? І ледь не зірвав позову України проти Росії". Повна версія інтерв'ю з Оленою Зеркаль

20 серпня 2014 року президент Петро Порошенко призначив заслуженого юриста України Олену Зеркаль заступником міністра закордонних справ із питань європейської інтеграції.

Наразі Зеркаль очолює українську делегацію в Міжнародному суді ООН у Гаазі, де розглядають позов офіційного Києва проти Росії за порушення двох конвенцій: Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму (підтримка бойовиків на Донбасі) і Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (утиски українців і кримських татар в окупованому Криму).

19 квітня Міжнародний суд ООН ухвалив перше рішення: надані Києвом докази фінансування тероризму з боку РФ суд назвав недостатніми, але визнав дискримінацію кримських татар у Криму та застосував тимчасові заходи проти Росії. Наступне засідання у справі "Україна проти Росії" призначили на 12 червня 2018 року.