Журавський: Наші керівники випрошують кошти у МВФ і розкрадають, тому він поставив умовою для наступного траншу закон про антикорупційний суд G

Журавський: Хочуть мати свої антикорупційні органи, свій антикорупційний суд, які будуть стежити за українською владою, щоб вона не крала грошей і вчасно віддавала кредити
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

У Міжнародному валютному фонді наполягають на "своїх антикорупційних органах" в Україні, щоб стежити за українською владою. Таку думку в інтерв'ю головному редакторові "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив екс-нардеп, доктор юридичних наук Віталій Журавський.

Влада України розкрадає гроші Міжнародного валютного фонду. Про це в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна" заявив депутат Верховної Ради III, VI та VII скликань, доктор юридичних наук Віталій Журавський.

"У мене таке враження, що наші керівники, приїжджаючи до Вашингтона і Брюсселя, розповідають, що тут ідуть реформи, випрошують кошти і дорогою додому їх розкрадають. Ось чому виникла необхідність створення низки антикорупційних органів та антикорупційного суду", – сказав Журавський.

На запитання, чи розкрадає українська влада гроші МВФ, екс-нардеп відповів: "Аякже!"

"Чому ж тоді МВФ поставив умовою надання наступного траншу закон про антикорупційний суд? І поправки до нього? Тому що не вірять владі. Хочуть мати свої антикорупційні органи, свій антикорупційний суд, які будуть стежити за українською владою, щоб вона не крала грошей і вчасно віддавала кредити", – заявив Журавський.

Журавський: Якби встановили штраф 1000 грн для всіх громадян України за те, що вони не ходять на вибори, маніпуляцій фактично не було б. Читайте повний текст інтерв'ю

Останній меморандум про співпрацю Україна і МВФ підписали у березні 2015 року. Протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд отримав уже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд. У квітні тодішній міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що Київ може отримати черговий транш від МВФ у розмірі $2 млрд у травні – червні 2018 року.

12 липня в Національному банку України заявляли, що відсутність траншу МВФ становить загрозу фінансуванню бюджетних витрат, а Європейська бізнес-асоціація попереджала про ризик дефолту.

23 липня виконувач обов’язків міністра фінансів Оксана Маркарова заявила, що Україна сподівається на швидке відновлення фінансування з боку Міжнародного валютного фонду і веде зараз із МВФ “конструктивну розмову” щодо бюджету та цін на газ.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупційний суд". 11 червня його підписав президент України Петро Порошенко.