Журналіст Бобровников опублікував присвячену загибелі волонтера Галущенка програму ICTV, яка не вийшла в ефір. Відео

Галущенко загинув у вересні 2015 року
Скріншот: Aleksei Bobrovnikov / Facebook

Журналіст Олексій Бобровников, який займається розслідуванням обставин загибелі в зоні АТО волонтера Андрія Галущенка (Ендрю), опублікував на своїй сторінці у Facebook присвячену загибелі 2 вересня 2015 року волонтера Галущенка й офіцера фіскальної служби Дмитра Жарука  програму "Очна ставка", яка не вийшла в ефір каналу ICTV. "Програма... не вийшла в ефір після неодноразових перенесень і без чіткого пояснення причин", – розповів журналіст. Він зазначив, що в підготовці цього матеріалу жодної участі не брав. "Із перших хвилин програми, де ведучий говорить про тенденції і грошові потоки "сірої зони", мені зрозуміло, що в цьому питанні ми з Романом Бочкалою дійшли приблизно однакових висновків. В особистому плані я хотів би зазначити, що у своєму матеріалі журналісти вирішили обрати шлях емоційного оповідання... Я від такого підходу в роботі з цією конкретною темою відмовився", – продовжив Бобровников. Водночас він зазначив, що колеги-журналісти виконали "дуже непогану" роботу і він не може зрозуміти мотивацій телеканала ICTV, який не випустив цього продукту в ефір.

У квітні в прес-службі ICTV заявили виданню "Детектор медіа", що програма Бочкали не вийшла в ефір не через цензуру. "Канал розраховував, що цей цикл програм буде цікавішим, ніж він вийшов. Таке інколи трапляється", – сказали на ICTV.

2 вересня 2015 року в районі Щастя мобільна група з боротьби з контрабандою в зоні АТО потрапила в засідку і була розстріляна. Унаслідок цього загинули дві людини – співробітник ДФС Дмитро Жарук і волонтер Андрій Галущенко (позивний Ендрю), ще четверо дістали поранення.

За підозрою в розстрілі мобільної групи у лютому 2016 року були заарештовані демобілізований старшина окремої розвідувальної роти 92-ї окремої механізованої бригади Олександр Свідро (позивний Змій) і боєць цієї ж роти Павло Долженко (позивний Крим). Навесні 2016 року обидва були випущені під домашній арешт.

Журналіст Олексій Бобровников із січня 2017 року публікує матеріали власного розслідування діяльності Ендрю та обставин його загибелі.