Журналіст Чубаченко про інцидент із Порошенком у Миколаєві: Говорити про відсутність свободи слова в Україні – повз

Анатолій Чубаченко: Той, хто працює журналістом не перший рік, знає про існування прес-підходів та брифінгів
Фото: Анатолий Чубаченко / Facebook

Головний редактор "Преступности.НЕТ" Анатолій Чубаченко зазначив, що для одержання відповіді від президента України Петра Порошенка не обов'язково було прориватися через його охорону, як це зробив журналіст у Миколаєві.

Головний редактор "Преступности.НЕТ" Анатолій Чубаченко прокоментував на своїй сторінці у Facebook інцидент, який стався 27 серпня в Миколаєві, де президент України Петро Порошенко взяв рукою мікрофон журналіста Івана Казори, який намагався поставити йому запитання на підприємстві "Зоря – Машпроект". Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко відтіснив журналіста від президента. Відео події опублікували в соцмережах.

"Не виправдовую ні Порошенка, ні Савченка. Їхня поведінка виходить за межі, розрулити ситуацію можна було інакше. Але... мені, чесно кажучи, цікавіша інша сторона в цій ситуації... Говорити про відсутність свободи слова в Україні – ось зовсім повз. Хоча б той факт, що й відео продовжує крутитися, і кількість новинних заміток плодиться зі швидкістю гівна, відкинутого лопаттю вентилятора", – написав Чубаченко.

Він зазначив, що Порошенко не мусив відповідати на запитання журналіста.

"Це лотерея. Може, пощастить, а може, й ні. Той, хто працює журналістом не перший рік, знає про існування прес-підходів та брифінгів, на яких із великою часткою ймовірності можна поставити запитання. Хоча так, одразу ж зазначу, що цього разу прес-підходу не було. І це дуже погано, тому що запитання дійсно є", – підкреслив головред.

Журналіст додав, що був не на одному прес-підході Порошенка.

"Не завжди виходило поставити запитання, оскільки найчастіше їх три-чотири, і перші два одержують телеканали. Не буду вішати собі медаль, просто як приклад наведу власний досвід, коли одним запитанням вдалося зняти Михайла Єжеля з посади посла України в Білорусі. Мені для цього не треба було бігти за Порошенком, пробиватися крізь його охорону і ловити біля трапа вертольота", – розповів він.

Журналіст додав, що одержати відповідь на запитання щодо обіцянок, які дав президент, можна було в мера Миколаєва Олександра Сенкевича, що і зробили журналісти видання NikLife.

"Якщо журналіст уважає, що порушено його права, – "102" і заява про злочин. Якщо цього не було, тоді у мене запитання про мету всього цього", – підсумував він.