Комітет захисту журналістів засудив інтерв'ю телеканала "Россия 24" з утримуваним бойовиками журналістом Асєєвим
Кореспондент телеканала "Россия 24", який проводив бесіду з утримуваним бойовиками "ДНР" українським журналістом Станіславом Асєєвим, не надав жодних доказів його шпигунської діяльності, повідомили у міжнародній організації "Комітет захисту журналістів".
Комітет захисту журналістів засудив інтерв'ю з утримуваним бойовиками "ДНР" українським журналістом Станіславом Асєєвим, яку показав телеканал "Россия 24". Про це йдеться в заяві міжнародної організації, оприлюдненій 22 серпня.
"Комітет захисту журналістів засуджує трансляцію російським державним телеканалом "Россия 24" інтерв'ю зі Станіславом Асєєвим, утримуваним проросійськими сепаратистами українським журналістом, у якому він неправдиво зізнався в шпигунстві на користь України", – ідеться в заяві.
В організації зазначили, що він здається "виснаженим і знервованим", а його слова співпадають з обвинуваченням, висунутим проти нього бойовиками.
"Репортер "Россия 24", який проводив бесіду, не надав жодних фактичних доказів, крім своєї критики щодо діяльності Асєєва", – наголошено в заяві.
Журналісти назвали обурливим інтерв'ю з ув'язненим журналістом на камеру та примушення його прирівняти свої репортажі до шпигунства.
"Ми вимагаємо, щоб сепаратисти негайно звільнили з-під варти Станіслава Асєєва і щоб він повернувся на територію, контрольовану Україною. Росія повинна використати свій вплив для цього", – додали в комітеті.
17 серпня в ефір каналу "Россия 24" вийшла програма, у якій Асєєв зізнався в роботі на Головне управління розвідки Міністерства оборони України з позивним Норман. Він заявив, що був у складі батальйону "Донбас", добровільно погодився на співпрацю з розвідкою, а одним із завдань нібито був збір матеріалів для майбутнього роману.
Колишній заручник "ДНР", учений Ігор Козловський припустив, що Асєєв міг погодитися на запис інтерв'ю для російського телеканала з побоювань щодо долі близьких або розраховуючи на те, що це прискорить звільнення.
На "Радіо Свобода", де Асєєв працював позаштатним кореспондентом, поставили під сумнів зізнання в шпигунстві заручника бойовиків.
Про зникнення Асєєва в окупованому Донецьку стало відомо 7 червня 2017 року. Наприкінці липня того самого року бойовики "ДНР" підтвердили, що "заарештували" журналіста та відкрили проти нього "кримінальну справу" за шпигунство.
Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" та ОБСЄ закликали бойовиків "ДНР" звільнити журналіста, але спроби домовитися про звільнення Асєєва зайшли в глухий кут.