Журналіст Сич: Справа Шабуніна – апогей контрреволюції тих, чиє політичне життя мало закінчитися після втечі Януковича
Атаки влади на антикорупціонерів в Україні, такі як на керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, стали системними, вважає журналіст Віталій Сич. На його думку, це "контрреволюція" корупціонерів часів екс-президента Віктора Януковича.
Кримінальне провадження проти керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна є "апогеєм контрреволюції" тих, чиє політичне життя в Україні мало завершитися у 2014 році. Таку думку в колонці на "Новом времени" висловив головний редактор видання Віталій Сич.
"Справа проти антикорупціонера Віталія Шабуніна – апогей контрреволюції тих, чиє політичне і професійне життя в Україні мало закінчитися у 2014 році разом із втечею з України Віктора Януковича", – вважає Сич.
За його словами, Шабунін – "людина, яка відкрито й експресивно виступала проти хабарництва і державного розкрадання, – останній у низці публічно розпоротих і формально обвинувачених правоохоронцями людей, для яких боротьба з корупцією в Україні була змістом їхнього життя і професійної діяльності".
"Атаки на антикорупціонерів тепер мають усі ознаки системних. Це більше не епізодичні випади окремих персонажів у ГПУ, СБУ або АП. Це системне знущання скривджених і ущемлених у їхніх матеріальних правах чиновників, санкціоноване десь на самому верху. До цього під удар потрапив Андрій Коболєв, глава "Нафтогазу", який допоміг уперше позбавити Україну російської газової залежності, вдихнув нове життя в радянського корпоративного монстра і пішов на некомфортний конфлікт із мільярдером Ігорем Коломойським, який роками доїв нафтогазовий сектор коштом платників податків", – продовжив Сич.
Він також наголосив, що під тиск державних органів потрапив "депутат і в минулому журналіст Сергій Лещенко, який своє життя присвятив розслідуванню корупції у вищих ешелонах влади". За словами головного редактора "Нового времени", раніше Лещенко писав про оточення екс-президента Віктора Януковича, тепер же пише про оточенння глави держави Петра Порошенка.
"І, здавалося б, у нього не повинно бути проблем у новій Україні. Але вони у нього є, і значно більші, ніж раніше", – вважає Сич.
Журналіст також нагадав, що проблеми із правоохоронними органами з'явилися в Україні і в екс-президента Грузії та колишнього голови Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі, а також у екс-заступників генерального прокурора Давіда Сакварелідзе і Віталія Каська.
"І тут у мене постає запитання: Коболєв, Шабунін, Сакварелідзе, Лещенко, Касько. Люди, що переживають величезний життєвий дискомфорт заради змін у країні на краще, – це і є вороги нинішньої української держави?" – продовжив Сич.
За його словами, "в Україні зруйновано договір суспільної справедливості й просто здоровий глузд".
"Дивно, що контрреволюція корупціонерів відбулася так швидко – три роки після подій, що стали шоком для всіх нас. Мародери всіх мастей і провінційні пройдисвіти в Україні більше не соромляться. Вони тепер – мейнстрім. І мають системну державну підтримку. Але виклик прийнято. Ми ніколи не мовчали і не мовчатимемо зараз", – резюмував Сич.
У Центрі протидії корупції 15 серпня повідомляли, що Шабуніна підозрюють у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України (умисне заподіяння журналістові, його близьким родичам або членам сім'ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності).
16 серпня стало відомо, що провадження перекваліфікували. У Дніпровському відділенні поліції в Києві Шабуніну оголосили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ст. 122 Кримінального кодексу (умисне тілесне ушкодження середньої тяжкості). Йому загрожують виправні роботи на строк до двох років, обмеження або позбавлення волі на строк до трьох років.
8 червня Шабунін ударив блогера, помічника народного депутата з групи "Воля народу" Сергія Мельничука Всеволода Філімоненка. Той заявляв після інциденту, що госпіталізований із надколом щелепи і струсом мозку. Шабунін сказав, що вдарив Філімоненка за те, що він образив співробітницю Центру протидії корупції Олександру Устінову.