Звільнено керівників трьох морських портів України
Керівники Одеського, Чорноморського та Білгород-Дністровського морських портів не змогли показати себе як ефективні менеджери попри високу зарплату, зазначив заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк.
30 вересня міністр інфраструктури Владислав Криклій звільнив керівників Одеського морського торгового порту Віктора Войтка, морського торговельного порту "Чорноморськ" Сергія Сєчкіна і Білгород-Дністровського морського торговельного порту Костянтина Волощука.
Про це 1 жовтня поінформував глава Міністерства інфраструктури України, повідомляє сайт відомства.
"Держава не є ефективним власником, тому ми багато надій покладаємо на концесійні проєкти, але це не означає, що ми не будемо реагувати на дії менеджменту портів, які спричиняють збитки державних підприємств. Войтенко входить до топ-10 рейтингу керівників державних компаній із найвищою заробітною платою, при цьому фінансовий стан підприємства викликає питання", – сказав Криклій.
Його заступник Юрій Лавренюк наголосив 2 жовтня у Facebook, що "дані керівники не змогли проявити себе ефективними менеджерами, не дивлячись на достатньо високу заробітну платню".
"Фінансовий стан підприємств погіршився, підтвердженням чого є проєкти фінансових планів на 2020 рік, які були подані цими керівниками. Так, було проаналізовано стан діяльності портів, фінансово-економічні показники, дохідну частину, співвідношення прибутку та витрат, і на основі проведеної оцінки було прийнято рішення щодо звільнення даних посадових осіб", – написав він.
Заступник міністра підкреслив, що в Україні починається "перезавантаження і очищення морських портів та інших підприємств морської галузі від недобросовісного та неефективного менеджменту".
"Учорашні звільнення – це тільки початок!" – заявив Лавренюк.
Усього в Україні 13 морських портів.
У липні під час наради з розвитку морських портів президент України Володимир Зеленський зазначав, що доходи порту в Одесі знизилися, а зарплати і адміністративні витрати водночас зросли. "Доходи у 2015 році – 1 млрд грн, у 2018-му – 421 млн грн, чистий прибуток у 2015 році становив 397 млн грн, а у 2018 році – уже 19,2 млн грн. Зарплата директорату дуже цікава: у 2015-му – 14 тис. грн, а у 2018-му – 192 тис. грн. Може, ви скажете, що все нормально? Але мені здається, що щось не те", – сказав президент.