200 млрд грн на ракетне озброєння, санкції проти Шарія і Гужви. Що вирішили на засіданні РНБО
На засіданні затвердили концепцію національної системи стійкості.
"За 30 років в Україні не існувало системи, яка дозволяє нам за стандартами НАТО і за світовими стандартами реагувати на загрози, які існують у країні. Цим документом запроваджується концепція, яка розроблялася потягом майже року", – сказав секретар РНБО Олексій Данілов.
На засіданні обговорили розроблення стратегічного оборонного бюлетеня України, метою якого є визначення основних напрямів реалізації воєнної політики України, стратегічних цілей розвитку сил оборони й очікуваних результатів їх досягнення. Про це повідомив сайт РНБО.
Одним із питань, яке розглядали в секретному режимі, була програма розвитку ракетного озброєння.
"До 2031 року ми маємо витратити на цю програму більше ніж 200 млрд грн. Ми не можемо чекати від наших партнерів, будуть чи не будуть вони надавати нам те чи інше озброєння. Наше завдання – зробити озброєння власного виробництва", – зазначив Данілов.
РНБО також звернулася до Верховної Ради та Кабміну з проханням виділити 960 млн грн для Військово-морських сил України.
Рада нацбезпеки ввела новий пакет санкцій, вони торкнуться народного депутата України Андрія Деркача і групи осіб, щодо яких введено санкції США. Під санкції потрапив головний редактор "Страны" Ігор Гужва, а також особи та підприємства, афілійовані з ним. Обмежувальні заходи торкнуться також блогера Анатолія Шарія і його медіагрупи.
"Окрім того, додатково введені санкції проти ["глави ДНР" Дениса] Пушиліна, який на сьогоднішній день реєструє медійні ресурси на окупованій території Донецької та Луганської області", – уточнив Данілов.
На засіданні РНБО дали доручення Кабміну і низці правоохоронних органів України з'ясувати обставини, за яких держава втратила контрольний пакет акцій АТ "Черкасигаз". Підприємство вирішили повернути в держвласність.
РНБО також розглянула питання про загрози роботи авіаційної галузі і доручила Кабміну вжити заходів для гарантування безпечного і безперебійного функціонування авіаційної галузі.
"Необхідність розгляду цього питання виникла через багатомільйонну заборгованість авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" перед державними підприємствами, що забезпечують функціонування авіаційних перельотів", – підкреслили у пресслужбі Ради нацбезпеки.
Члени РНБО доручили місцевим адміністраціям провести аудит об'єктів, які підпадають під дію закону про охорону культурної спадщини. Після проведення аудиту РНБО розгляне питання збереження пам'яток культури.