РНБО доручила Кабміну забезпечити безперешкодне функціонування авіасполучення в Україні через борги МАУ

Ризик для авіагалузі є через зростання заборгованості перед "Украерорухом" та аеропортом "Бориспіль", повідомив Данілов
Фото: depositphotos.com

Рада національної безпеки і оборони України на засіданні 20 серпня розглянула питання про загрози роботі авіаційної галузі. Про це на брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Рада дала протокольне доручення Кабінету Міністрів України протягом місяця вжити заходів для гарантування безпечного і безперешкодного функціонування авіаційної галузі шляхом затвердження плану дій з мінімізації ризиків", – сказав Данілов.

Він зазначив, що це пов'язано з ростом дебіторської заборгованості перед держпідприємством "Украерорух" і Міжнародним аеропортом "Бориспіль", що утворилася зокрема внаслідок невиконання авіакомпанією МАУ зобов'язань перед цими підприємствами.

Данілов підкреслив, що Кабміну нададуть місяць.

"Ми маємо впевнитися, що та ситуація, яка свого часу була з "АероСвітом", у нас не повториться", – сказав секретар РНБО.

Контекст:

"АероСвіт" – українська авіакомпанія, яка збанкрутіла наприкінці 2012 року, була одним з основних українських авіаперевізників. Компанію контролював бізнесмен Ігор Коломойський. Станом на 2015 рік, за інформацією "РБК-Україна", борги "АероСвіту" становили 8,4 млрд грн.

МАУ – найбільша авіакомпанія України, яка належить групі "Приват" українських бізнесменів Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Торік через карантин МАУ зазнала $60 млн збитків через скасування польотів у зв'язку з пандемією коронавірусу. Кожний місяць затримки коштував компанії майже $14,5 млн обов'язкових витрат.

Минулий рік МАУ завершила зі збитками 4,5 млрд грн проти 1,6 млрд грн прибутку 2019 року, повідомляла компанія у квітні цього року.