Адвокат екс-нардепа Мартиненка: Антикорупційні бюро і прокуратура самі розуміють свою недовговічність
Підозра політику й бізнесменові Миколі Мартиненку стала результатом змагання між Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Національним антикорупційним бюро в піарі, заявив адвокат Ігор Черезов.
Підстави для затримання й оголошення підозри політику та бізнесменові Миколі Мартиненку з'явилися через бажання керівництва Національного антикорупційного бюро пропіаритися в судовому процесі. Таку думку в інтерв'ю агентству "Українські новини" висловив адвокат Мартиненка Ігор Черезов.
"Складається враження, що у нас все ще тривають змагання в піарі між НАБУ і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, – сказав він. – З точки зору, як це трактує Національне антикорупційне бюро, то склад злочину є. З точки зору того, як це викладено в підозрі, то це реально смішно".
Адвокат сказав, що здивований клопотанням САП про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту на 60 діб з альтернативою застави в розмірі 300 млн грн.
"Мартиненко абсолютно спокійно перебував на території України, не переховуючись від органів слідства. Ми й будемо доводити в суді, що жодних підстав, що він буде неналежним чином поводитися, не існує. Це, власне, підтверджує й сам спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький, кажучи, що Мартиненко поводиться, як законослухняний громадянин. Доволі дивно, коли прокурор каже, що Мартиненко – законослухняний громадянин, і висуває йому підозру у вчиненні злочину", – заявив юрист.
Коментуючи перспективу оскарження майбутнього вердикту в Європейському суді з прав людини, Черезов зазначив: "Проблема в тому, що складається враження, що ці органи (НАБУ та САП) самі розуміють свою недовговічність. Думаю, що до моменту ухвалення Європейським судом рішення тих детективів і прокурорів уже не буде".
Мартиненка затримали ввечері 20 квітня. Йому оголосили підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Екс-нардепа підозрюють у зловживаннях під час виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію-посередника Steuermann.
За словами Холодницького, Мартиненку загрожує до 12 років позбавлення волі.
Засідання суду про обрання екс-нардепу запобіжного заходу має відбутися 21 квітня.