Адвокат Сенниченка заявив, що прокурорка САП вдалася до свідомих маніпуляцій для продовження строків у справі

Андрій Циганков: Антикорупційна прокуратура намагалася продовжити строки досудового слідства у справі, яку зупинено, для подальшого досудового розслідування

Фото: SPILNO / YouTube
Адвокат Андрій Циганков заявив у коментарі порталу Spilno, що після надання повного тексту ухвали суду у справі ексочільника Фонду держмайна України Дмитра Сенниченка, яку не можна оскаржити, прокурорка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Лариса Жовницька подала апеляційну скаргу в апеляційну палату Вищого антикорупційного суду.

"Антикорупційна прокуратура намагалася продовжити строки досудового слідства у справі, яку зупинено, для подальшого досудового розслідування. Це вже не лише процесуальна маніпуляція – це введення свідомо в оману слідчого судді Вищого антикорупційного суду. Це пряма протидія правосуддю з метою підтримки піар-діяльності антикорупційних структур в Україні. І вона спрямована лише на те, щоб виправдати використання великих бюджетних коштів для своєї діяльності без належного результату", – заявив юрист.

Він пояснив, що 22 червня 2023 року, в останній день процесуального строку у справі Сенниченка, слідча суддя ВАКС Наталія Мовчан вирішила частково задовольнити клопотання прокурорки САП. Строки продовжили лише для епізоду щодо Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК), але й до цієї частини в адвоката Сенниченка є питання.

Циганков повідомив, що 21 червня 2023 року суддя ухвалила постанову про зупинення досудового слідства у цьому кримінальному провадженні, що відкидає можливість продовження строків слідства. Але постанову опублікували лише на початку липня 2023 року.

Юрист вважає, що все це свідчить про маніпуляції і зловживання повноваженнями прокурора.

"Якби слідча суддя ВАКС Мовчан знала про зупинене кримінальне провадження, вона не мала б підстав продовжувати строки для досудового слідства, тому що фактично 21 червня 2023 року слідство було зупинено. Якби прокурор сумлінно повідомила про те, що слідство не зупинено, то у продовженні строків відмовили б. Продовжувати строки в зупиненому провадженні неможливо. Прокурор, якщо він діє в межах закону, мала попередити слідчого суддю, що справу зупинено", – пояснив захисник Сенниченка.

Він також наголосив, що слідству відомі адреси фігурантів справи й подано "відповідні документи на постійне проживання у країнах, де перебувають підозрювані".

Відео: SPILNO / YouTube

Контекст:

У січні 2020 року Національне антикорупційне бюро України під час передання $50 тис. затримало низку осіб, які, за версією слідства, запропонували Сенниченку $5 млн в обмін на призначення певної особи на посаду директора Одеського припортового заводу. Затримані нібито планували передавати хабар частинами протягом року від моменту досягнення домовленостей.

У жовтні 2022 року "Українська правда" повідомляла, що Сенниченко наразі за кордоном України, на Лазурному узбережжі Франції.

22 березня 2023 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура України повідомила про відкриття кримінального провадження у зв'язку з виведенням 500 млн грн коштів держпідприємств, у якому Сенниченко є підозрюваним.

Окрім нього, у справі проходять його помічник, радник голови ФДМУ, двоє в.о. директора АТ "Одеський припортовий завод" (у різні періоди), в.о. керівника АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", два власники ТОВ – переможця аукціону на придбання заводу і ще двоє фізичних осіб. Сенниченко тричі був викривачем корупції, подаючи відповідні заяви до НАБУ. В агентстві вважають, що насправді він усував "конкурентів" на підприємствах, щоб заробляти могла лише підконтрольна злочинній організації компанія.

У квітні 2023 року Сенниченка оголосили в розшук.