Адвокат Сенцова: Для адміністрації колонії його голодування – це НП

Дінзе (на фото): Сенцов за жодних обставин не буде йти ні на які переговори
Фото: Дмитрий Динзе / Facebook

Адвокат засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що найближчим часом спробує вкотре його відвідати.

Адміністрація колонії суворого режиму в російському місті Лабитнангі намагалася відмовити українського режисера Олега Сенцова від голодування, сказав його адокат Дмитро Дінзе під час прес-конференції в Києві, передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

"Для адміністрації колонії це НП, звичайно, однозначна. Вони його почали вмовляти, щоб він не йшов на голодування, не робив цього", – розповів Дінзе.

Він додав, що Сенцов готувався до голодування приблизно 1,5 місяця.

"Як я розумію, Олег уже зневірився чогось чекати від української сторони, від російської сторони. Відповідно, він категорично для себе вирішив, що, якщо зовнішня ситуація не може вплинути на його звільнення, то він постарається своїм певним демаршем уплинути на політичну ситуацію між Україною і Росією щодо обміну або звільнення політв'язнів як з одного боку, так і з другого боку. Виконує роль, як мені здається, такого собі миротворця", – підкреслив адвокат.

За словами Дінзе, адміністрація колонії знає, що в Сенцова з дитинства хвороба серця.

"Плюс у нього ревматизм нижніх кінцівок. Як він мені пояснив, захворювання дається взнаки, але після того, як він приїхав з етапу ще минулого року, його возили в лікарню, повністю обстежили, дали ліки та вітаміни. Тому до голодування він більш-менш підготувався", – розповів він.

Дінзе додав, що намагався відмовити Сенцова від голодування.

"Він сказав, що не вірить у жодне російське правосуддя, а тим більше в гуманність російського правосуддя. Відповідно, він за жодних обставин не буде йти ні на які переговори і буде чекати виконання умов", – зазначив адвокат.

Він повідомив, що найближчим часом спробує вкотре відвідати режисера.

25 серпня 2015 року Сенцова було засуджено в Росії до 20 років позбавлення волі. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичної спільноти і керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах і підготовці ще одного теракту.

У лютому–березні 2016 року його етапували із СІЗО Ростова-на-Дону до виправної колонії суворого режиму в Якутську. У вересні 2017-го його перевели в Іркутськ, потім – у Челябінськ. У колонію в Лабитнангі Сенцова перевели в жовтні того самого року.

16 березня сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що у її брата погіршується здоров'я. "Прийшов лист від Олега. Передає всім привіт і запевняє, що в нього все нормально. Хоча водночас пише, що в нього кришаться зуби і випадає волосся. Зазначає, що там здоров'я втрачається повільно, але безповоротно", – написала Каплан.

Дінзе повідомляв 11 травня, що в Сенцова з'явилися проблеми зі здоров'ям і його "вивозили на якесь лікування".

14 травня режисер оголосив безстрокове голодування в колонії міста Лабитнангі. Він вимагає звільнити 64 українських політв'язнів, але себе до списку не заносив.