Через імовірний саботаж підводних кабелів НАТО посилить свою присутність у Балтійському морі

Інцидент з обривом кабелю між Фінляндією й Естонією розслідують як вандалізм за обтяжливих обставин. Під слідством нафтовий танкер Eagle S, який, за даними ЗМІ, входить до "тіньового флоту" Росії
Фото: ЕРА

НАТО посилить свою присутність у Балтійському морі через випадки, імовірно, умисних обривів суднами підводних кабелів зв'язку. Про це 27 грудня повідомив у соцмережі Х генеральний секретар Альянсу Марк Рютте.

"Говорив із [президентом Фінляндії] Александером Стуббом про поточне розслідування під проводом Фінляндії щодо ймовірного саботажу підводних кабелів. Я висловив свою повну солідарність і підтримку. НАТО посилить свою військову присутність у Балтійському морі", – написав генсек. 

Контекст:

18 листопада ЗМІ повідомили, що розірвано кабель C-Lion1, який пролягає від острова Сантагаміна (Фінляндія) до міста Росток (Німеччина). Того самого дня стало відомо, що також було пошкоджено кабель зв'язку між Литвою і Швецією.

20 листопада військово-морські сили Данії затримали китайське судно Yi Peng 3, підозрюване у причетності до ймовірної диверсії на європейських інтернет-кабелях у Балтійському морі. Газета Bild писала, що капітан судна – росіянин.

Наприкінці листопада підводні кабелі зв'язку в Балтійському морі між Фінляндією і Німеччиною, а також між Литвою і Швецією відремонтували.

На початку грудня ЗМІ повідомили про пошкодження інтернет-кабелю між Швецією і Фінляндією

25 грудня фінський національний оператор електромереж Fingrid заявив про пошкодження підводного електрокабелю EstLink 2, який сполучає Фінляндію й Естонію. Коментуючи пошкодження, у компанії не відкинули ймовірності вандалізму. 

26 грудня в Національному бюро розслідувань Фінляндії заявили, що пошкодження підводного електрокабелю EstLink 2, який з'єднує Фінляндію й Естонію, міг спричинити якір нафтового танкера Eagle S, котрий входить до складу російського "тіньового флоту".