Адвокат заявив, що Мангер згоден свідчити Державному бюро розслідувань та Нацполіції, але не СБУ
20 лютого у Службі безпеки України заявили, що голова Херсонської облради Владислав Мангер, підозрюваний в організації вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк, двічі відмовився давати свідчення представникам відомства. Адвокат Мангера Олександр Шадрін зазначив, що його клієнт готовий дати свідчення Національній поліції і Державному бюро розслідувань.
Голова Херсонської облради Владислав Мангер, підозрюваний в організації вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк, готовий свідчити Національній поліції і Державному бюро розслідувань. Про це 20 лютого в коментарі "Громадському" заявив його адвокат Олександр Шадрін.
За його словами, відмова Мангера свідчити Службі безпеки України пов'язана з тим, що у відомстві працює генерал Данило Доценко, якого підозрюваний звинуватив в організації нападу на Гандзюк.
"Коли особа прямо вказує на посадову особу СБУ і сама Служба безпеки проводить допит, то знову є ризик, що покази будуть викривлені", – сказав Шадрін.
Сьогодні у СБУ заявили, що Мангер двічі відмовився давати свідчення представникам відомства.
Мангеру 11 лютого 2019 року вручили повідомлення про підозру в організації вбивства Гандзюк. Активістку 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою в Херсоні, 4 листопада вона померла в одній із київських лікарень.
Генеральний прокурор Юрій Луценко оприлюднив схему, згідно з якою Мангер замовив і частково оплатив напад на Гандзюк. Мотивом була особиста неприязнь через активну громадську діяльність, яка могла підірвати політичну та ділову репутацію Мангера, ідеться в тексті підозри.
Прокуратура просила заарештувати підозрюваного.
13 лютого на засіданні суду з обрання запобіжного заходу Мангер заявив, що генерал СБУ Данило Доценко хотів за допомогою нападу на Гандзюк дискредитувати херсонську поліцію. Він також стверджував, що генерал зізнався в ненависті до партії "Батьківщина" і що Гандзюк "тісно співпрацювала" зі спецслужбами.
У прес-службі СБУ заявили, що звинувачення Мангера викликає "навіть не здивування, а обурення".
Уночі 15 лютого Мангера заарештували на 17 днів із можливістю внести заставу в розмірі майже 2,5 млн грн. Того самого дня Мангер вийшов під заставу. Прокуратура оскаржила рішення суду.
18 лютого він прийшов на роботу і провів нараду в облраді.
19 лютого на чиновника наділи електронний браслет, він здав закордонний паспорт.