Адвокат заявив, що влада хоче створити картинку, коли Порошенко і Медведчук разом заходять до будівлі ДБР
"Наша думка, це їхня головна мета. Вони хочуть створити картинку, коли Порошенко з Медведчуком одночасно заходять до будівлі ДБР, щоб потім розповідати, мовляв, дивіться, вони разом. Хоча це їхній план", – сказав Новіков.
Він додав, що Порошенко не співпрацюватиме з людьми, які планують ці сценарії.
"Він уже дав свідчення у червні минулого року. ДБР каже, що їм начебто не бракує свідчень, ні. Усе, що у нас залишається від цієї справи – їхні твердження, що вони не потребують перевірки доказів, які вже зібрані. Якщо не потребують, то будь ласка – до суду щодо справи. Але вони чекають на можливість показати вам це шоу. Цього шоу не відбудеться, я вам це обіцяю", – заявив адвокат.
Новіков 24 січня повідомив про можливий перехресний допит нардепів. 27 січня у ДБР заявили, що у Кримінальному процесуальному кодексі України немає такого поняття, як перехресний допит, а є термін "одночасний допит".
"Для того, щоб провести такий одночасний допит, спочатку треба допитати народного депутата Петра Порошенка, а народний депутат Віктор Медведчук уже був на допиті. Якщо з'являться розбіжності, то одночасний допит не виключається", – пояснила речниця ДБР Тетяна Сап'ян.
Київський апеляційний суд переніс на 11 лютого розгляд скарги на рішення Печерського районного суду столиці щодо обрання запобіжного заходу для Порошенка.
Контекст:
20 грудня 2021 року Порошенка повідомили про підозру в держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО у 2014–2015 роках. Його адвокат говорив, що підозру "засунули в щілину хвіртки". За три дні до цього Порошенку намагалися вручити повістку про виклик у ДБР у цій справі, але він сів в автомобіль і поїхав, а пізніше того самого дня вилетів з України.
"Порошенко категорично відкидає обвинувачення з боку влади та вважає їх класичним зразком сфабрикованих, політично мотивованих справ та чорного піару проти політичних опонентів", – заявили у партії "Європейська солідарність".
Порошенко прилетів до Києва з Варшави вранці 17 січня 2022 року. В аеропорту "Київ" ("Жуляни") його зустрічало кілька тисяч людей. На брифінгу Порошенко заявив, що його "незаконно намагалися не допустити на територію України". За його словами, ситуацію вдалося вирішити "виключно завдяки тому, що у складі пасажирів рейсу, яким ми повернулися з Варшави, була величезна кількість журналістів".
У ДБР заявили, що намагалися вручити Порошенку в аеропорту процесуальні документи, але його адвокати "втекли".
Після цього Порошенко прибув до суду на обрання запобіжного заходу. Під час засідання адвокат експрезидента Ігор Головань сказав, що сторона захисту не бачила жодного документа, який би підтверджував повідомлення Порошенка про підозру, тому він не має статусу підозрюваного.
Прокурори просили суд заарештувати Порошенка на два місяці із правом застави в розмірі 1 млрд грн. 17 січня суд не обрав йому запобіжний захід – суддя пішов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення, засідання перенесли. 19 січня суддя оголосив текст ухвали – Порошенку як запобіжний захід обрали особисте зобов'язання.
Захист та обвинувачення оскаржили рішення суду щодо запобіжного заходу для політика.