Адвокати Януковича не з'явилися в суд у Києві на розгляд власної скарги
Адвокати експрезидента України Віктора Януковича не з'явилися до Київського апеляційного суду для розгляду власної скарги. Про це 18 лютого повідомила Адвокатська дорадча група на своїй сторінці у Facebook.
На сьогоднішньому засіданні мали розглянути апеляцію адвокатів на рішення Печерського районного суду Києва від 4 травня 2020 року про обрання Януковичу запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
"Суд задовольнив клопотання прокуратури про залучення для захисту Януковича адвоката із центру безоплатної правової допомоги", – ідеться в повідомленні.
Наступне засідання з цього питання розпочнеться 25 лютого о 10.30.
17 лютого Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із головних моментів розбудови Української держави і виразником національної ідеї свободи.
Рада також у першому читанні ухвалила проєкт закону №2164 про заочне засудження, його підтримало 299 депутатів Верховної Ради. Він передбачає можливість притягнення до відповідальності причетних до вбивств на Євромайдані, які переховуються від правоохоронних органів.
Дистанційне притягнення до відповідальності дає змогу провести розслідування, завершити слідство, скерувати обвинувальний акт до суду і дістати вирок, пояснив у коментарі ZN.UA заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.
"Скільки б воєнні злочинці не переховувалися, наприклад, у РФ, тільки-но вони перетнуть кордон іноземної держави, будуть затримані та вирок буде виконаний", – пояснив він.
Протести, яким дали назву Євромайдан, а згодом – Революція гідності, тривали по всій країні із 21 листопада 2013 року до кінця лютого 2014 року. Мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). Після масового розстрілу активістів 18–20 лютого Янукович утік із країни. За час Євромайдану загинуло понад 100 осіб, сотні дістали поранення.
У розстрілах протестувальників під час Революції гідності 20 лютого 2014 року обвинувачують п'ятьох беркутівців – Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського, Олександра Маринченка та Сергія Тамтуру. Слідство встановило факт 48 вбивств і 80 замахів на вбивство на вулиці Інститутській цього дня. У Генпрокуратурі України заявили, що справу про вбивства на Майдані 20 лютого 2014 року суд продовжить розглядати, незважаючи на те, що ексберкутівців відпустили під особисте зобов'язання.
Януковича 24 січня 2019 року Оболонський райсуд Києва заочно визнав винуватим у державній зраді та пособництві у веденні агресивної війни і засудив до 13 років позбавлення волі. У жовтні 2020 року Київський апеляційний суд залишив це рішення чинним.
У справі про розгін Майдану 18–20 лютого 2014 року Януковича заочно заарештував Печерський райсуд у травні 2020-го. В Офісі генпрокурора повідомляли, що рішення суду про заочне взяття Януковича під варту дає право стороні обвинувачення розпочати процедуру екстрадиції. 16 листопада Київський апеляційний суд частково скасував заочний арешт президента-утікача.
В експрезидента залишається ще один заочний арешт, вирок, який набув чинності, і рішення суду про його затримання для обрання запобіжного заходу. Якщо він повернеться в Україну, його заарештують, підкреслили в Офісі генпрокурора 20 листопада.