Активіст Ратушний: Матеріали справи про акцію під ОП фантастичні. Квадратики з крапками і протоколи без підписів
26 березня Печерський райсуд Києва розглядав клопотання про обрання запобіжного заходу керівнику ініціативи "Захистимо Протасів яр" Роману Ратушному у справі про акцію протесту під Офісом президента 20 березня. Про це повідомляє "Цензор.НЕТ".
Під час судового засідання Ратушний заявив відвід судді на підставі того, що суддя перебуває у близьких стосунках з іншим суддею, який переслідував активістів Євромайдану. Тепер клопотання про відвід передадуть на авторозподіл для визначення судді, який його розгляне. У засіданні поки оголошено перерву.
Під будівлею суду відбулася акція на підтримку Ратушного.
"Матеріали справи фантастичні. Я думав, що уява [заступника міністра внутрішніх справ] Антона Геращенка хоч трохи кольорова. Виявляється, що ні. Там без доказів. Чорні квадратики з білими крапками, які обведено чорним колом і написано, що це Роман Ратушний", – розповів активіст.
За його словами, підтверджують, що на відео, опублікованому МВС, саме він, а не хтось інший, тільки свідчення поліцейських. Сам активіст підтвердив, що брав участь в акції протесту, але заперечує, що присутній на відео, яке використовують правоохоронці як доказ.
"Протоколи оформлені – до Майдану так протоколів не оформляли. Там немає підписів свідків, узагалі нічого немає", – підкреслив Ратушний.
Ратушному інкримінують хуліганство, вчинене групою осіб, із застосуванням зброї чи іншого предмета, заготовленого для завдавання тілесних ушкоджень. Санкція статті передбачає покарання у вигляді від трьох до семи років позбавлення волі. За його словами, обвинувачення просить обрати йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з браслетом.
24 березня Ратушний вимагав від Геращенка видалити змонтований відеозапис, присвячений акції, як такий, що містить недостовірну інформацію й ображає честь і гідність активіста.
Активіст вважає, що переслідування його за участь в акції під Офісом президента – помста за його діяльність із захисту Протасового яру від незаконної забудови, зокрема, з боку особисто заступника глави ОП Андрія Смирнова.
20 березня біля Офісу в Києві президента відбулася акція на підтримку засудженого одеського активіста Сергія Стерненка. Мітингувальники вимагали відпустити Стерненка, фігуранта справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, накласти санкції на колишнього заступника глави адміністрації четвертого президента України Віктора Януковича Андрія Портнова. Також вони вимагали відставки генпрокурорки Ірини Венедіктової та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Протестувальники кидали фаєри, шумові гранати, а потім запустили феєрверки. Розбили скло в будівлі ОПУ, розмалювали стіни, а табличку "Президент України" підпалили.
В ОПУ оцінили збитки від заворушень у 2 млн грн. Згідно з повідомленням на сайті Офісу президента, унаслідок запуску феєрверків пошкоджено двері та внутрішнє оздоблення тамбура одного з під'їздів.
22 березня клінінгова компанія розпочала очищати будівлю від написів. Директор компанії Сергій Козолуп оцінив строк робіт у чотири дні. На запитання про оцінну вартість робіт Козолуп відповів: "Точно не 2 млн".
Геращенко заявив, що у провокаторів був план із кровопролиття, але поліція не допустила цього. Поліція розслідує події як хуліганство.
За підсумками акції поліція вручила підозри в хуліганстві і/або умисному знищенні або пошкодженні майна шістьом людям. Двох, Владислава Стафійчука і Євгена Строканя, суд відправив під цілодобовий домашній арешт. Організатору мітингу Сергієві Філімонову, Давидові Гаджимурадову, Олексієві Білковському і Романові Ратушному ще не визначили запобіжний захід.
Філімонов раніше заявляв, що вважає проведену акцію мирною, оскільки на ній ніхто не постраждав. Він розповів, що на акції "готували перформанс", але биття вікон і димові шашки організатори не планували.
Стерненка 23 лютого визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав і інший фігурант справи Руслан Демчук. Обох заарештували в залі суду. Справу, у якій фігурує Стерненко, розслідували з 2015 року. Його і Демчука заарештовували, але згодом випускали під заставу. Стерненко заперечує причетність до інциденту.