Аласанія про розірвання контракту: Найсерйозніші скандали були через програми "Схеми", "Наші гроші" та непідконтрольність наших новин G

Аласанія: Останній докір був – чому ми нічого не сказали про з'їзди двох політичних сил
Фото: UA: Суспільне мовлення / Facebook

Голова правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" Зураб Аласанія в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що члени наглядової ради не надали конкретної інформації про причини розірвання контракту з ним.

Голова правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (НСТУ) Зураб Аласанія, коментуючи виданню "ГОРДОН" рішення наглядової ради розірвати з ним контракт, заявив, що серйозні скандали відбувалися через програми розслідувань "Схеми", "Наші гроші", а також неможливість контролювати наповнюваність випусків новин на Суспільному.

"Розгляду питання про мою роботу на порядку денному не було – його внесли "з голосу". Це вже не вперше, але голосів бракувало. А ось учора несподівано – по-моєму, навіть для самих членів наглядової ради – набралося досить голосів. Приводом для розгляду стала робота фонду підтримки Суспільного. Але річ у тому, що це самостійна благодійна організація, до якої я стосунку не маю. Цей фонд працює вже чотири роки, і керують ним самі донори. Однак виникли питання, причому не факти, а саме питання. Були рекомендації, зокрема, поправити документацію. І все було б нормально. Але раптом саме за цією темою проводять якесь таємне голосування. Усіх вигнали й ухвалили рішення – розриваємо контракт з Аласанією. Член наглядової ради В'ячеслав Козак прямо сказав: мовляв, ухвалюйте вже рішення, у мене давно бюлетені для голосування друкують. Він і ще один член наглядової ради, Олексій Панич, який теж прихильний до партії влади, у принципі особливо і не приховували своїх намірів", – зазначив Аласанія.

За його словами, багато членів наглядової ради до вчора практично не відвідувало засідання.

"Учора наглядова рада обговорювала мільйон питань, але жодної конкретики – за що зі мною розірвали контракт – так і не було. Якщо причина у фонді, то це буде просто смішно. Я вже мовчу про те, що члени наглядової ради не можуть пропускати більше ніж три засідання. А тут половина з них не ходила на засідання. Наприклад, [Сергія] Тарана я взагалі вдруге за півтора року побачив. Потрібно розуміти, що найсерйозніші скандали були через програми "Схеми", "Наші гроші". Також їм не подобалася непідконтрольність наших новин. Час від часу викликало невдоволення те, що ми не вважали за потрібне висвітлювати певні події. Вони знали, що не мають права втручатися в нашу інформаційну політику, але водночас весь час скандалили. Ми самі вирішуємо, показувати нам хресний хід чи ні. Останній докір був – чому ми нічого не сказали про з'їзди двох політичних сил. Тобто на нас весь час намагалися вплинути", – сказав співрозмовник.

Аласанія повідомив, що це фрагмент проекту рішення наглядової ради, на якому ґрунтується його звільнення. "Хоч би не палилися так відкрито",  написав він у Facebook. Фото: Зураб Аласанія / Facebook

Він підкреслив, що має намір через суд блокувати рішення наглядової ради.

"Суспільне і далі працює. Зараз збереться правління, будемо думати, що робити. Рішення потрібно оскаржувати. Наскільки я знаю, усередині наглядової ради теж не все гладко. Там абсолютно різні люди, у яких зовсім різні інтереси. Можливо, вони переголосують і зроблять це відкрито: мовляв, перед виборами це все погано пахне. Думаю, вони самі все розуміють. Ми зі свого боку, якщо буде рішення правління, почнемо блокувати рішення наглядової ради судовими справами. Тоді подивимося, як вони будуть поводитися. На жаль, така ситуація трапляється вже вдруге. І якщо суспільству не потрібне Суспільне, чого ж я буду нав'язуватися? Однак тут річ у нашій команді. Вони почуваються зрадженими. Хвилюються також люди в регіонах – що робити, куди бігти? Я проти страйків – краще йти цивілізованим шляхом. У цьому випадку це суд", – резюмував Аласанія.

31 січня дев'ять членів наглядової ради НСТУ з 12 присутніх на засіданні проголосували за дострокове розірвання контракту з Аласанією, якого було обрано на чотирирічний строк 10 квітня 2017 року. Голосування було таємним. 

Член наглядової ради НСТУ Олександр Павліченко заявив, що голосував проти відставки Аласанії. Нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв повідомив, що не підтримала відставки Аласанії також журналістка Світлана Остапа.

За словами глави наглядової ради Тетяни Лебедєвої, Аласанія буде виконувати обов'язки голови НСТУ ще два тижні. Після цього в.о. голови Національної суспільної телерадіокомпанії стане член правління Микола Чернотицький.

Аласанія пообіцяв оскаржити рішення наглядової ради, щойно його опублікують. Протокол засідання наглядової ради, за інформацією Панича, оприлюднять наступного тижня.