Антикорупційний комітет знову не зібрався для розгляду скасування декларацій для громадських активістів
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій дав доручення комітету з питань запобігання і протидії корупції зібратися для розгляду скасування електронного декларування для активістів просто під час засідання Верховної Ради 3 квітня.
Комітет Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції не зібрався на засідання 3 квітня, щоб розглянути законопроекти про скасування електронного декларування для громадських активістів. Про це заявив нардеп від фракції "Самопоміч" Єгор Соболєв, відповідне відео опубліковано на сторінці "Об'єднання "Самопоміч" у Facebook.
"Коли потрібно, комітет збирається. Сьогодні не вистачило одного голосу представника "Народного фронту", щоб комітет розпочався. Але ви ж розумієте, що це не просто так... Зараз голова Верховної Ради буде казати: "Ну зберіться хоча б у залі", – сказав Соболєв.
Як заявив в ефірі "112 Україна" секретар антикорупційного комітету, позафракційний нардеп Дмитро Добродомов, на засідання комітету не прийшли представники "Народного фронту" та Опозиційного блоку. Водночас він уточнив, що законопроект про скасування електронного декларування є на порядку денному сьогоднішнього засідання Ради.
"Вихід із ситуації – це в перерві між 12.00 і 12.30 усе ж зібратися разом із головою і з кворумом затвердити, а після 12.30 і до обідньої перерви таки проголосувати", – додав Добродомов.
Під час засідання Верховної Ради 3 квітня спікер парламенту Андрій Парубій доручив комітету провести засідання просто під час виступів народних депутатів, передає кореспондент "ГОРДОН".
2 квітня через відсутність кворуму також не відбулося засідання комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції.
22 березня Верховна Рада відмовилася включити до порядку денного законопроект №8120, який передбачав скасування введення в дію норми про обов'язкове електронне декларування для активістів громадських організацій.
28 березня єврокомісар із питань політики сусідства Йоганнес Ган розкритикував Київ за те, що обов'язкового електронного декларування активістів не скасували.
Президент України Петро Порошенко закликав нардепів "почути аргументацію громадянського суспільства, наших партнерів, глави держави й ухвалити відповідальне рішення про скасування електронного декларування".
Депутати відмовилися від позачергового засідання парламенту, щоб розглянути це питання.
29 березня посли країн "Великої сімки" (США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія та Японія) висловили занепокоєність необхідністю подання електронних декларацій активістами громадських організацій в Україні, Державний департамент США закликав скасувати "каральний закон".
Як повідомила представник президента в парламенті, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко, українці побачили, на які гроші живуть активісти антикорупційних організацій, і е-декларування для цієї категорії громадян можна скасовувати.
Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що питання розглянуть у парламенті 3 квітня.
У Раді зареєстровано кілька законопроектів про скасування електронного декларування.