Апеляційний суд залишив Семенченка під вартою

Семенченко продовжує голодування
Фото: Семен Семенченко / Facebook

Апеляційний суд Києва залишив під вартою екснардепа Семена Семенченка, якого підозрюють у створенні приватної військової компанії. Про це 3 вересня повідомили на сторінці Семенченка у Facebook.

"Під час засідання судді декілька разів не давали можливість адвокатам прокоментувати позицію обвинувачення та обмежували виступ Семена. Дане рішення апеляційного суду нікого не здивувало  готуємось до наступного судового засідання", – ідеться у повідомленні.

Контекст:

24 березня СБУ повідомила про викриття незаконного воєнізованого формування – приватної військової компанії. Її діяльність, за даними спецслужби, організували Семенченко і підприємець Євген Шевченко, відомий як позаштатний агент Національного антикорупційного бюро України.

За даними СБУ, фігуранти справи також незаконно постачали зброю з РФ і потім продавали її оборонним підприємствам України значно дорожче.

Семенченко заперечує всі обвинувачення. "Усю зброю, яку показали як нібито знайдену в цьому таборі, було розкопано в лісі, нас це не стосується. [...] Я і мої товариші не винні. Усе, що відбувається зараз, – спецоперація РФ", – заявив він.

Семенченку і Шевченку вручили підозри за ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). 26 березня Шевченка заарештували з альтернативою застави 5 млн грн, 29 березня за нього внесли заставу, Шевченка випустили із СІЗО.

Семенченка 26 березня заарештували без права застави, а 14 липня його відправили під цілодобовий домашній арешт до 14 вересня.

Представники СБУ повідомляли, що в цій справі підозри вручено шістьом особам, зокрема Семенченку, Шевченку і фігуранту старої справи про корупцію в "Укроборонпромі" Андрієві Рогозі.

Нині підозр уже більше – суд відправив під домашній арешт чотирьох фігурантів справи: колишніх добровольців батальйону "Донбас" Олександра Новікова, Ігоря Орленка та Сергія Якимовича, а також колишнього командира батальйону Анатолія Віногродського. 19 квітня про підозру повідомили ще одного колишнього бійця "Донбасу", директора охоронної фірми "Донкорп Україна" Сергія Ружицького.

Відомо також, що одного з фігурантів справи суд звільнив від кримінальної відповідальності за інформацію про створення ПВК.

9 липня адвокат Семенченка Владислав Добош повідомив, що Семенченку висунули ще одну підозру – у придбанні, зберіганні та передаванні вогнепальної зброї, бойових припасів, здійснених за попередньою змовою групою осіб.

26 липня суддя Солом'янського районного суду Києва Максим Вишняк ухвалив рішення про арешт Семенченка.

Під час судового засідання 2 вересня Семенченку, який оголосив голодування,  стало зле. Йому викликали швидку допомогу, але він відмовився від госпіталізації.