Ар'єв про висновки Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту": Угорські й румунські політики не отримали для себе ні-чо-го
Венеціанська комісія рекомендувала Україні уточнити норми щодо мов нацменшин у майбутньому законі про середню освіту, зазначив нардеп Володимир Ар'єв.
У висновках Венеціанської комісії щодо українського закону про освіту немає рекомендацій змінювати статтю 7 про мову освіти, на чому наполягали угорські та румунські політики. Про це у Facebook написав народний депутат від Блоку Петра Порошенка, член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв.
"Висновки Венеціанської комісії по освітньому закону: угорські й румунські політики не отримали для себе ні-чо-го. Немає рекомендацій змінювати статтю 7, через яку Угорщина влаштувала шантаж євроінтеграцією. Є рекомендація уточнити норми щодо мов нацменшин у майбутньому законі про середню освіту. Ще ЄС і НАТО днями висловили нерозуміння шантажистською політикою Будапешта. Цікаво, що уряд Орбана (прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. – "ГОРДОН") тепер говоритиме? Легальних аргументів не залишилося", – заявив політик.
Після ухваленого 5 вересня у другому читанні і в цілому українського закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні, Угорщина висловила занепокоєння про майбутнє угорської меншини в Україні.
26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що будуть блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".
8 грудня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто під час зустрічі у Відні з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним і спецпредставником Держдепартаменту США з питань України Куртом Волкером заявив, що Україна повинна виконати дві умови, щоб вирішити ситуацію з українським законом про освіту.
За його словами, по-перше, жодне право угорської нацменшини в Україні не може бути порушено. А по-друге, закарпатські угорці мають заявити, що рішення про зміни в законі "прийнятні для них".
Сьогодні у Міносвіти повідомили, що у Венеціанській комісії вважають мовну статтю "рамковою" і чекають її деталізації, зокрема у законі "Про загальну середню освіту".
У Міносвіти заявили, що Венеціанська комісія підтримала аргументи української сторони щодо критичних зауважень влади Угорщини, яка заявила, що закон "Про освіту" звужує права національних меншин.