Ар'єв: Про згортання безвізу між ЄС та Україною не йдеться G

Ар'єв: Плата, яку вони хочуть стягувати під час в'їзду, зовсім невелика
Фото: Volodymyr Ariev / Facebook

Схвалена у ЄС система реєстрації для громадян третіх країн, які в'їжджають у Шенгенську зону без візи, стосується не тільки українців, а діятиме для всіх, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи, нардеп від БПП Володимир Ар'єв.

Схвалення послами Європейського союзу системи реєстрації для громадян третіх країн, які в'їжджають у Шенгенську зону без візи, не означає припинення дії безвізового режиму між ЄС та Україною. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи, нардеп від БПП Володимир Ар'єв.

"Про згортання безвізу між ЄС і Україною не йдеться. Аналогічні правила діють, наприклад, і у США. Там теж людям, які в'їжджають до країни, потрібно заповнювати анкету. І це стосується, зокрема, громадян тих країн, із якими у США діє безвізовий режим. Тобто це нормальна практика. Я не бачу проблеми в тому, щоб заповнити анкету. Ми ж розуміємо, що це роблять для гарантування безпеки. Отже, нічого спільного з безвізом це не має. Плата, яку вони хочуть стягувати під час в'їзду, зовсім невелика – приблизно стільки само там коштуватимуть три поїздки в громадському транспорті. Це нововведення ЄС стосується не тільки українців – воно діятиме для всіх країн, із якими у них безвіз", – підкреслив Ар'єв.

Посли країн Європейського союзу 25 квітня схвалили введення системи інформації про поїздки та дозволи (ETIAS), яка передбачає попередню реєстрацію громадян третіх країн, які бажають в'їхати в Шенгенську зону за умовами безвізового режиму.

Згідно з правилами, затвердженими Радою ЄС 20 листопада 2017 року, особам, які подорожують без віз, необхідно буде отримати попередній дозвіл на поїздку. Для цього вони повинні заздалегідь заповнити форму в інтернеті. Вартість реєстрації в системі ETIAS становить €7.

До Шенгенської зони входить 26 європейських держав, які підписали угоду в місті Шенген (Люксембург) у 1985 році. Шенгенська зона діє подібно до єдиної держави з прикордонним контролем на зовнішній межі – під час в'їзду та виїзду із зони, але без прикордонного контролю на внутрішніх кордонах держав, що входять до цієї зони.

11 червня 2017 року між ЄС та Україною почав діяти безвізовий режим. Аналогічні угоди Євросоюз уклав ще майже із 60 державами.