Арахамія заявив, що не очікував від "Батьківщини" такого результату голосування за відставку Разумкова

Рада сьогодні відкликала Разумкова з посади спікера
Фото: sluga-narodu.com

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія сказав, що його здивував результат голосування парламентської фракції "Батьківщина" за відставку Дмитра Разумкова з посади спікера Верховної Ради. Про це він сказав на брифінгу в кулуарах Верховної Ради 7 жовтня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Я думаю, що вони як політики зрозуміли, що це [відставка Разумкова] буде вже на 100% зроблено. Для того, щоб побудувати нормальний політичний діалог із новим керівництвом Ради, вони зробили такий крок. Завжди по вітру грати – це ознака досвідченої політики", – зазначив депутат.

Арахамія зізнався, що для нього було несподіваним таке голосування. Також він не погодився з припущенням, що "Слуга народу" і "Батьківщина" можуть створити коаліцію в парламенті.

"Чесно кажучи, мені навіть важко уявити таку коаліцію. Не те щоб домовленостей, навіть натяків на розмови такі немає", – підсумував він, хоча в лютому не відкидав можливості створення коаліції з "Батьківщиною".

"У теорії ми можемо мати велику коаліцію. Тобто ми можемо взяти депутатську групу "Довіра", депутатську групу "За майбутнє", "Голос" і "Батьківщину " і зробити коаліцію на 320 голосів. Такий проєкт є в теоретичному плані", – говорив Арахамія в березні.

"Батьківщина" сьогодні дала 20 голосів на підтримку постанови про відкликання Разумкова з посади спікера (загалом було 284 голоси за, 215 із них дали представники монобільшості, "За майбутнє" – 19, "Довіра" – 18, "Голос" і позафракційні депутати – по шість).

Разумков після засідання сказав, що зранку знав, як буде голосувати "Батьківщина". "Думаю, ми побачили нову коаліцію – "Слуга народу", "Батьківщина". СНБ буде", – зазначив він.

Контекст:

Разумков був на посаді спікера Ради із 29 серпня 2019 року. Із травня до грудня 2019 року він був головою пропрезидентської партії "Слуга народу", пройшов у Раду під першим номером її виборчого списку. До участі в парламентських виборах був політтехнологом, займався бізнесом.

У фракції "Слуга народу" і Разумкова були розбіжності щодо закону про олігархів. Спікер вважає, що реєстр олігархів має створювати незалежна комісія, а не Рада національної безпеки і оборони, як це передбачено в законопроєкті. Він подавав свої правки до законопроєкту, а також звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити його, всупереч рішенню фракції. Після ухвалення законопроєкту у другому читанні Разумков заявив про спроби фальсифікації тексту документа.

В Офісі президента ситуацію, що склалася, назвали "світоглядним конфліктом". У фракції конфлікт із Разумковим – "складною виробничою ситуацією".

30 вересня Арахамія почав збір підписів про голосування за відкликання голови парламенту. 2 жовтня нардеп від "Слуги народу" Олексій Устенко повідомив, що його фракція зібрала достатню кількість підписів, необхідних для ініціювання відкликання Разумкова з посади спікера Ради.

7 жовтня Рада звільнила Разумкова з посади спікера. Він зараз – позафракційний нардеп.

На посаду спікера висунули п'ятьох нардепів: нинішнього першого віцеспікера Руслана Стефанчука, голову фракції "Голос" Ярослава Железняка, позафракційного нардепа Гео Лероса і депутатів від "Європейської солідарності" Олексія Гончаренка та Яну Зінкевич. На посаду першого віцеспікера партія "Слуга народу" висунула заступника голови цієї фракції Олександра Корнієнка.

Железняк і Лерос зняли свої кандидатури, питання про призначення нового складу президії Ради розглядатимуть завтра.