Разумков: Я ніколи не був другом Зеленського
"Я ніколи не був другом президента. Це робочі стосунки. Друзі, думаю, формуються по-іншому. Думаю, друзі президента більше пов'язані з "95 кварталом", із його минулим життям. А в мене інші друзі. Але я не вважаю, що президент і голова Верховної Ради або прем'єр-міністр повинні бути друзями. Вони повинні працювати на державу, не на свої дружні стосунки. Це моя позиція, тому якщо ти не був – ти й не втратив", – сказав політик.
Зеленський 3 жовтня заявляв, що у нього був діалог із Разумковим, але протягом останнього місяця він "на паузі".
"Мені здається, що він мені щось говорить з екранів телебачення. Я не розумію, чому не можна мені подзвонити і щось сказати. Тому що у нас достатньо відкриті відносини. Були. Саме були. Я не розумію, навіщо... Я так розумію, це вже самостійні політичні кроки. Я в цьому випадку людина однозначна: хочеш – іди, будь ласка, це твій вибір", – сказав президент.
Контекст:
Разумков став спікером Ради 29 серпня 2019 року. З травня до грудня 2019 року він був головою пропрезидентської партії "Слуга народу", пройшов у Раду під першим номером її виборчого списку. До участі в парламентських виборах був політтехнологом, займався бізнесом.
У парламентської фракції "Слуга народу" і Разумкова були розбіжності щодо закону про олігархів. Спікер вважає, що реєстр олігархів має створювати незалежна комісія, а не Рада національної безпеки і оборони, як це передбачено в законопроєкті. Він подавав свої правки до законопроєкту, а також звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити його, усупереч рішенню фракції. Після ухвалення законопроєкту в другому читанні Разумков заявив про спроби фальсифікації тексту документа.
В Офісі президента ситуацію, що склалася, назвали "світоглядним конфліктом". У фракції конфлікт із Разумковим назвали "складною виробничою ситуацією".
30 вересня лідер фракції Давид Арахамія почав збір підписів про голосування за відкликання голови парламенту. 2 жовтня нардеп від "Слуги народу" Олексій Устенко повідомив, що його фракція зібрала достатню кількість підписів, необхідних для ініціювання відкликання Разумкова з посади спікера Ради.
Унаслідок конфлікту у "Слузі народу" вирішили не запрошувати Разумкова на виїзне засідання фракції у Трускавці Львівської області.
Рада відкликала Разумкова з посади спікера 7 жовтня. За проголосувало 284 нардепи, проти – 74, утрималося – шестеро.
На пост спікера висунули п'ять нардепів: нинішнього першого віцеспікера Руслана Стефанчука, голову фракції "Голос" Ярослава Железняка, позафракційного нардепа Гео Лероса і депутатів від "Європейської солідарності" Олексія Гончаренка та Яну Зінкевич. Питання розглядають сьогодні.
На посаду першого віцеспікера партія "Слуга народу" висунула заступника голови цієї фракції Олександра Корнієнка.